Zapraszamy na wirtualne spotkanie z aktorką i modelką HELENĄ NOROWICZ

GBP KętyZapraszamy na wirtualne spotkanie z aktorką i modelką HELENĄ NOROWICZ w dniu 5 listopada 2015 r. godz. 11:00 w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach w ramach akcji e-motywacja radości codzienności Helena Norowicz i Tomasz Kozłowski.

Helena Norowicz
Aktorka teatralna i filmowa, w wieku 80 lat została modelką. Od dzieciństwa zafascynowana sportem i gimnastyką. Absolwentka łódzkiej Szkoły Teatralnej z doświadczeniem w biurze inżynierskim na koncie. Przez większość kariery związana z Teatrem Studio. Zagrała m.in. w „Dekalog IV” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Matka Teresa od kotów” Pawła Sali. Przejście na emeryturę po intensywnej karierze zawodowej nie należało do najprostszych. Pomogły gimnastyka i praca na działce. Nowa energia przyszła wraz z propozycją udziału w sesjach zdjęciowych dla dwóch marek modowych. fizyczną i umysłową uważa za najlepszy sposób na dobrą formę.
22 października br. na gali magazynu Elle Pani Helena odebrała nagrodę Ikony Stylu przyznanej przez redakcję magazynu i czytelników.

Tomasz Kozłowski:
Z pochodzenia bolesławczanin- swoje pierwsze ekstremalne przygody przeżywał wspinając się po basztach murów obronnych Bolesławca. Ciekawość świata i pasja do wysokości zostały w nim do dzisiaj. Zawodowo zajmuje się pracą z ludźmi i wspieraniem ich w samorozwoju. Psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym. Swoje doświadczenia zdobywał w kraju oraz za granicą (m.in. 1,5 roku w Nowej Zelandii). W zeszłym roku razem z zespołem skoczył ze stratosfery (11 tysięcy metrów) ustanawiając tym samym rekord Europy w odległości swobodnego spadania formacją trzyosobową. Inspirują go ludzie, którzy lubią siebie. Wraz z Weroniką Wawrzkowicz współprowadzi program w każdy poniedziałkowy poranek w radio chilli zet.

Akcja: e-motywacja to projekt Fundacji Orange, którego celem jest  aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Uczestnicy akcji e-motywacji zostaną zaproszeni do udziału w przygodzie z odkrywaniem…siebie ! Dodamy seniorom odwagi i uzupełnimy zapasy energii przydatne do życia aktywnego i spełnionego. Zaprosimy seniorów do spotkania „tuż za rogiem” – w przyjaznej atmosferze publicznej biblioteki. Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata. Za pośrednictwem Internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. zebrane w bibliotece obejrzą transmitowane spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na w sile wieku ! Bohaterami spotkań będą znane i mniej popularne… ale równie aktywne!

Szczegółowych informacji udzielają bibliotekarze.

tel. 33 8453102 w.23

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*