Ciekawostki i tabelki z ALFa

tabela -rundy (1)Zapraszamy do lektury podsumowania z ALF. Widziane z loży obserwatora. Podsumowanie, tabele, statystyki.

  1. Desperado Team

Niebiescy parę punktów ugrali, ale ugraliby ich pewnie troszkę więcej, gdyby  „pary” i pomysłów starczało na więcej niż 15 minut. Ale i tak pełny szacunek za walkę w całym sezonie!

11.Niezniszczalni

Przypuszcza,. że sąsiedzi mierzyli nieco wyżej. Nie udało się .Trudno. Ale niespodzianki w kilku przypadkach sprawili, a w kilku innych, byli bliscy ich sprawienia.

10.Chłopaki z Ośki

Zasłużona dla orlikowej piłki firma miała w tym sezonie momenty lepsze i gorsze, ale kiedy wydawało się , że kryzys i wahania formy zostały wreszcie przełamane – padła. Szkoda. Nowych, żółtych  koszulek też szkoda.

  1. Bajer

Jak zwykle z logistyką totalnie na bakier, ale – chwała bajerantom za to! – że zawsze się na mecz się zbierali i.. albo dostawali bolesne manto, albo sami sprawiali komuś bolesne manto. Stanów pośrednich nie odnotowałem..

8. Mistrzowie Osiedla

Beniaminek z początku miał spore problemy z aklimatyzacją – na szczęście dość szybko przyswoił sobie twardą, a nawet brutalną rzeczywistość w  ALF i jesienią był już „swój”; prezentował przy tym – moim zdaniem i zdaniem innych kibiców – bardzo przyjemny dla oka futbol..

7. K3

Najsolidniejsza w ALF i KALPN (bo tam też się udziela) formacja. Jeszcze nigdy nie odpuściła meczu bez wyjścia na murawę, zatem nie dziwię się pewnej frustracji zaprawionej szczyptą ironii, że oto Tomek Kojder zdobywca – „z krwi i kości” – 91 bramek jest już bliski dogonienia najlepszego dotychczas strzelca księgarzy.. niejakiego imć Walkowera(bramek 95)…

6. Oldboys Beskid Andrychów

Świetna wiosna. Niestety jesienią plaga kontuzji sprawiła, że mocno się posypał i już nie było tak fajnie. Na dodatek – jakby mało było nieszczęść –  starsi panowie spod Pańskiej Góry wymyślili sobie strategię na miarę XXII wieku.. czyli granie  bez bramkarza,  z siedmioma zawodnikami w polu.

5. Włatcy Stadionuf

Zespół o dwóch obliczach. W pierwszej rundzie – w kontekście przedsezonowych zamierzeń – katastrofa. W drugiej, po imponującej serii zwycięstw, zasłużony tytuł „rycerze jesieni”, który zapewne sprawi, że prezes Andy nie wyemigruje w Bieszczady.

4. Ultras Kęty

Legenda orlikowej – nowowiejskiej i kęckiej –  piłki cały czas w czołówce. Tym razem poza podium, na najbardziej niewdzięcznej, czwartej pozycji, ale z królem strzelców, Adamem Hawro. Szkoda, że końcówce Ligi żółto-czerwonych dopadł „syndrom Ośki” i  klasyk z muzykami nie doszedł do skutku.

3. Kojoty

Stado od dłuższego czasu czaiło się wokół podium..ocierało się o nie i wreszcie udało się. Wskoczyło na najniższy stopień. Dobra, równa gra, połączona ze sporą dozą boiskowej agresji  – czyżby to była owa złota – przepraszam..brązowa –  recepta na sukces?

2. KCP Team

Duże brawa dla muzyków, którzy – po sporych przemeblowaniach w składzie – nie robili sobie jakichś specjalnych nadziei na większy wynik w tej edycji ALF. I rzeczywiście, w pierwszej część sezonu szału nie było, ale w drugiej, niesamowita pogoń za liderem z Andrychowa do końca trzymała w napięciu i elektryzowała kibiców.

  1. Andrychów FC

Venu..vidi.. vici.. Parafrazując ten słynny cytat, beniaminek z Andrychowa na New Village Stadium w 2015 roku: przybył..zobaczył..zagrał..i zwyciężył.

Serdecznie dziękuję Zawodnikom. Panom Sędziom, Panom Gospodarzom, naszemu Wesołemu Santariuszowi”, Sławkowi Folwarskiemu, największemu fanowi ALF, Marianowi Dybczyńskiemu i wszystkim kibicom, którzy po raz kolejny, wspólnie, stworzyli niezapomniany klimat na New Village Stadium!

Ciekawostki i tabele autorstwa Wielkiego Statystyka Artura Legienia (kapitana Włatcuf Stadionuf):

Podsumowanie bramkowe:

W 132 meczach padło 1209 bramek daje 9,16 gola na mecz. Dalej idąc….na NVS gol pada średnio co 5minut i 27 sekund (dla porównania w ub. sezonie padła…. identyczna liczba goli – 1209!). 10 meczy zakończyło się walkowerem: 6 spotkań oddała drużyna CHŁOPAKI Z OŚKI (która wycofała się z rozgrywek) oraz po 2 spotkania walkowerem oddali ULTRASI (raz pomylili termin meczu) a także DEPSERADO TEAM.

Naj…. sezonu 2015:

Największa liczba wygranych w sezonie- 19- ANDRYCHÓW FC

Najmniejsza liczba wygranych w sezonie- 2- DESPERADO TEAM

Najmniejsza liczba porażek w sezonie-1- ANDRYCHÓW FC

Największa liczba porażek w sezonie-18- DESPERADO TEAM

Największa liczba remisów w sezonie- 4- KOJOTY, ULTRAS KĘTY, MISTRZOWIE OSIEDLA

Największa liczba zdobytych bramek- 137- ANDRYCHÓW FC

Najmniejsza liczba zdobytych goli- 58- DESPERADO TEAM

Najmniejsza liczba straconych goli- 36- ANDRYCHÓW FC

Największa liczba straconych goli- 169- DESPERADO TEAM

Najwyższa wygrana w sezonie- WŁATCY STADIONUF 16:2 (z BAJEREM)

Największa liczba goli strzelonych w meczu przez jedną drużynę- BAJER- 17:4 (z DESPERADO TEAM)

Największa liczba goli strzelonych w jednym meczu – 21 (BAJER- DESPERADO TEAM 17:4)

Najmniejsza liczba goli strzelonych w jednym meczu-1 (mecze: ANDRYCHÓW FC- KOJOTY 1:0 oraz OLDBOYS BESKID- MISTRZOWIE OSIEDLA 1:0)

Największa liczba bramek zdobytych w meczu przez jednego gracza- 8 (ALF-TRICK)- zdobywali go gracze: SERATOWICZ (WŁATCY STADIONUF), MARIUSZ ŻUREK (BAJER) oraz KAMIL KOZŁOWSKI (ANDRYCHÓW FC)

A  i tak bezdyskusyjnym „królem” tej kategorii.. został zawodnik W a l k o w e r – 10 alftricków.. 🙂 (przypomnienie: pk)

Najlepsi bramkarze (na podstawie propozycji kapitanów, animatora i pana Mariana Dybczyńskiego, kibica): Wojtek Wiktor –  KCP TEAM ( pkt), Michał Wysogląd – K3 (12 pkt) i Mateusz Gawęda – WŁATCY STADIONUF  (11pkt).

„Najbarwniejsza” postać Ligi: Damian Dwornik ( NIEZNISZCZALNI)

Najdłuższa seria wygranych meczy z rzędy- 13- ANDRYCHÓW FC

Najdłuższa seria porażek z rzędu- 7- DESPERADO TEAM

Największy wzrost formy na „jesień”- WŁATCY STADIONUF (18pkt więcej niż „wiosną”)

Największy spadek formy na „jesień”- CHŁOPAKI Z OŚKI (14pkt mniej niż „wiosną”… ostatecznie wycofali się z rozgrywek)

Największy awans w tabeli- WŁATCY STADIONUF (z 8.miejsca po „wiośnie” na 5. na sezonu)

Największy spadek w tabeli- CHŁOPAKI Z OŚKI ( z 6. miejsca po „wiośnie” na 10. na koniec sezonu)

Czyste konto…:

Najwięcej razy czyste konto w meczu zachowała drużyna ANDRYCHÓW FC- aż 6-krotnie! Kolejne w tej klasyfikacji KCP TEAM- dwukrotnie. Po jednym razie „na zero” w obronie zagrało 5 drużyn: KOJOTY, WŁATCY STADIONUF, BESKID, MISTRZOWIE OSIEDLA i K-3. Nie liczymy tutaj wygranych walkowerem.

TABELE:

Źródło:

ALF / Kłaput / Artur Legień

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Ciekawostki i tabelki z ALFa

  1. arthurae pisze:

    dziękuje Panie Pawle i polecam się na przyszłość:)

  2. paweł kłaput pisze:

    Zapomniałem podziękować Wielkiemu Statystykowi, Arturowi Legieniowi.. więc szybko naprawiam niedopatrzenie.. dzieki Artur za te tabelki..wykresy..ciekawostki!..:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*