Zakończono gruntowny remont ul. Partyzantów w Kętach Podlesiu

W poniedziałek 19 listopada 2012 r. po gruntownym remoncie oddano ulicę w Kętach Podlesiu. Roboty przeprowadzono na odcinku stu metrów od przejazdu kolejowego do ulicy Żeromskiego.

Prace obejmowały kompleksowy remont chodników oraz jezdni z wykonaniem nowej nawierzchni drogi z mieszanki mineralno-asfaltowej a także chodników i zjazdów. Ponadto zostało poprawione odwodnienie drogi poprzez zabudowę dodatkowej kratki ściekowej i wykonanie ścieków przykrawężnikowych.

Całość zadania kosztowała ponad 170 tys. zł, z czego w kwocie 158.459,73 zł zostały sfinansowane z otrzymanej od Powiatu Oświęcimskiego dotacji na utrzymanie powiatowych na terenie miasta Kęty.

Z tej samej dotacji sfinansowano także po części wymianę warstwy ścieralnej jezdni ul. Żeromskiego w Kętach na dwóch odcinkach o łącznej długości 200 metrów. Pozostałe koszty, które w sumie wyniosły 64.952,41 zł, pokryto ze środków własnych Gminy Kęty.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inwestycje, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*