Koniec rundy jesiennej w piłce nożnej

Wraz z końcem sobotnich spotkań w IV lidze krakowsko-wadowickiej nastąpił koniec rundy jesiennej. Mistrzem jesieni została Oświęcim, mająca jednak tyle samo punktów co Karpaty Siepraw i wydaje się, że właśnie te dwie ekipy wiosną stoczą bój o awans do III ligi.

 

Zarówno oświęcimskiej Soły, jak i Karpat Siepraw solidarnie zdobyli po 38 punktów zwyciężając w dwunastu spotkaniach oraz przegrywając w dwóch. Pozostałe dwa mecze zakończyły się remisami tych drużyn. W bezpośrednim pojedynku lepsi byli podopieczni Sebastiana Stemplewskiego, którzy pokonali na własnym stadionie sieprawian 1:0, a o zwycięstwie zadecydował gol Jakuba Snadnego. Czy któraś z pozostałych drużyn będzie w stanie włączyć się do walki o awans?

Statystyki po 17 kolejkach:

Póki co na najniższym stopniu podium znajduje się Orzeł Piaski Wielkie, który traci do liderującej dwójki aż dziewięć punktów. Na kolejnym miejscu ulokował się beniaminek z Krzeszowic, co bez wątpienia jest sporą niespodzianką.

Jeśli chodzi o drużynę Niwy Nowa Wieś to po rundzie jesiennej pozostały mieszane uczucia, ale pewne jest jedno: walka o utrzymanie będzie trwała do samego końca sezonu, tym bardziej że liga tym razem jest niezwykle wyrównana, a w tabeli jest niesamowicie „ciasno”. Wystarczy spojrzeć na ostatnią drużynę, czyli Górnik Wieliczka, który uzbierał ledwo 14 punktów. Stosunkowo niewiele jak na szesnaście spotkań, ale do szóstej ekipy w tabeli – w tym wypadku Orła Balin – górnicy tracą tylko (czy aż?) osiem oczek…

Wracając do ekipy z Nowej Wsi to jedenasta lokata i 18 punktów na kolana nie rzuca. Warto jednak podkreślić stosunkowo małą ilość straconych bramek (mniej tylko straciły drużyny liderującej dwójki, czyli Soły i Karpat).

Tabela IV ligi na półmetku sezonu:

Spośród piłkarzy Niwy Nowa Wieś dwójka zawodników rozegrała wszystkie szesnaście spotkań w pełnym wymiarze czasowym (Wojciech Góral oraz Artur Kuźma). Oprócz nich we wszystkich spotkaniach wystąpiła trójka graczy, ale nie zaliczyli oni pełnych 90 minut w każdym spotkaniu (Przemysław Dudzic, Przemysław Tlałka i Sebastian Kajor).

Najwięcej bramek zdobył nie kto inny jak Przemysław Dudzic. „Bolo” wpisywał się na listę strzelców sześciokrotnie. O jedno mniej trafienie zaliczył Mariusz Piskorek.

Strzelcy Niwy w rundzie jesiennej:

 

1. Przemysław Dudzic  Przemysław Dudzic 6 bramek
2. Mariusz Piskorek  Mariusz Piskorek 5 bramek
3. Bogdan Swarzyński  Bogdan Swarzyński 2 bramki
4. Przemysław Tlałka  Przemysław Tlałka 1 bramka
5. Wojciech Góral  Wojciech Góral 1 bramka

Niwy Nowa Wieś obejrzeli podczas rundy jesiennej 31 żółtych kartek oraz 4 czerwone. Najczęściej karany był Damian Gacek. Pomocnik Niwy ujrzał „żółtko” pięciokrotnie.

Kartkowicze Niwy:

Damian Gacek ż ż ż ż ż
Krzysztof Pawlusiak ż ż 2ż,cz
Tomasz Chwierut ż ż ż ż
Sebastian Kajor ż ż ż cz
Przemysław Dudzic ż 2ż,cz
Przemysław Tlałka ż ż
Szymon Nowicki ż ż
Konrad Bączek 2ż,cz
Wojciech Góral ż ż
Bogdan Swarzyński ż ż
Rafał Makowski ż
Mariusz Piskorek ż
Źródło:
http://niwaseniorzy.futbolowo.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*