Wniosek z art. 241 KPA w zakresie udostępniania w BIP materiałów na nadchodzące sesje

SesjeRMKetyPO Kęty, co było dotychczas zwyczajem, niestety tym razem nie udostępnił przed sesją Rady Miejskiej w dniu 29 maja 2015 r. materiałów sesję, co było komentowane przez mieszkańców. Uchwalono na niej podwyżkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zobacz: Relacja (VIDEO) z obrad VIII sesji Rady Miejskiej w Kętach w dniu 29 maja 2015 r.) Mieszkańcy nie mieli możliwości – tak jak dotychczas – zapoznać się przed sesją z materiałami poddawanymi na sesję. Wobec tego zwróciliśmy się Gminy Kęty z wnioskiem z artykułu 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, aby wszystkie materiały na sesję (w tym projekty uchwał) każdorazowo publikowane były przed sesją w BIP. Z treścią naszego wniosku można zapoznać się poniżej.

Co prawda porządek został już udostępniony na stronie kety.pl, ale dopiero dziś, czyli kilkanaście dni po sesji – TUTAJ [publikacja dnia 9 czerwca 2015 r., godz. 8:37]

Do tego czasu go nie było, na co przedstawiamy screen ze strony wykonany kilka dni temu:

SesjeRMKetyPO

Dlatego też, by mieszkańcy, czytelnicy mieli możliwość przeczytać o tym, co będzie przedmiotem kolejnej sesji, złożyliśmy wniosek złożony Gminy Kęty na podstawie art. 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego:

Wniosek241_Kety

Wyciąg z Kodeksu Postępowania Administracyjnego:

Art. 241. Przedmiotem wniosku mogą być w szczególności sprawy ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony własności, lepszego zaspokajania potrzeb ludności.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

___

Aktualna uchwała w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty:

http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159031/17870/htmlpreview

i nowa (obow. od 1 lipca 2015 r.):

http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159977/17870/htmlpreview

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Wniosek z art. 241 KPA w zakresie udostępniania w BIP materiałów na nadchodzące sesje

  1. artur czajaa pisze:

    Bardzo ciekawy portal, gratuluje inicjatywy! Sam jestem goracym zwolennikiem udzielania szerokiej informacji mieszkancom i miedzy innymi dzieki temu trafilem na ten adres.
    P.s.
    sam od 2010 roku prowadze portal naszej malej miejscowosci w woj.pomorskim, a od 2014 roku jestem Radnym Gminy Wejherowo.

  2. novak pisze:

    Tak trzymajcie dobra robota, bo widać, że cenzura w mieście jeszcze większa niż za Bąka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*