Święto 11 listopada w kęckim muzeum – na legionowym szlaku

listopad 11W Dniu Święta Niepodległości zapraszamy do Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach ( 16) na zwiedzanie bezpłatne wystaw stałych muzeum w godz. 1.00-17.00.

O godz. 14.0 w sali wystaw czasowych (piętro) odbędzie się spotkanie „Tu narodziło się wojsko polskie”, poświęcone I wojnie światowej oraz 100-rocznicy pobytu I Brygady Legionów w Kętach i okolicy.

spotkania:

14.0 – „Wojna, która przywróciła nam wolność” – prelekcja dr Andrzeja Małysy.

15.00 – „Pobyt I Brygady w Kętach i okolicy we wspomnieniach, pamiętnikach i relacjach” – prezentacja multimedialna z przytoczeniem fragmentów najciekawszych relacji legionistów z pobytu w Kętach  i okolicy.

 .00 – Promocja folderu „Tu narodziło się wojsko polskie. Pobyt I Brygady Legionów w Kętach i okolicy w 1915 r.” oraz prezentacja zdjęć młodzieży  z Kółka Regionalnego prezentującej miejsca z Kęt związane z I Brygadą.

Każda osoba otrzyma bezpłatny egzemplarz folderu.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach projektu Muzeum pt. „Tu narodziło się wojsko. Pobyt I Brygady Legionów w Kętach i okolicy w 1915 r.” realizowanego w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej”, którego koordynatorem jest  Małopolski Instytut Kultury.

listopad 11

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*