Statystyki policyjne dotyczące zdarzeń drogowych w obrębie centrum wsi

W nawiązaniu do naszej informacji o potrzebie przebudowania skrzyżowania dróg ul. Oświęcimskiej (DW nr 948) z ul. i św. Maksymiliana Kolbego w Nowej Wsi (tutaj) i działaniach zmierzających ku realizacji inwestycji, zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w sprawie udostępnienia informacji o wszelkich zdarzeniach drogowych, które zaszły na tym skrzyżowaniu i w jego obrębie na przestrzeni ostatnich 30 lat (1982 – 2011).

Z uwagi na fakt, iż nie ma możliwości przekazania danych starszych niż 5 lat ( wynika – jak nam przekazano – ze specyfiki systemu statystyk Policji), przedstawiamy Wam poniżej dane, które uzyskaliśmy.

Źródło: Policji w Oświęcimiu

Z kolei z danych uzyskanych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie wynika, iż w zdarzeniach drogowych w Nowej Wsi w okresie od 1 czerwca 2006 r. do 31 grudnia 2011 r. na całej ulicy Oświęcimskiej doszło do 9 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły a 7 osób zostało rannych. Ponadto doszło do 107 kolizji drogowych.

Wieś potrzebuje przebudowy, a zarazem zastosowania odpowiedniego rozwiązania komunikacyjnego w obrębie skrzyżowania dróg wojewódzkiej, powiatowej oraz gminnej.

Trzymajmy kciuki za sprawną i bezproblemową realizację przedsięwzięcia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*