PROTOKÓŁ z Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi w dniu 11 maja 2014 r. (SKANY)

__IMG_6567Prezentujemy pełny skan (pdf) protokołu Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi w dniu 11 maja 2014 r. wraz ze skanami załączników od nr 2 do nr 7. W miejsce załącznika nr 1 czyli list obecności mieszkańców (sporządzonych na 3 formularzach wypełnionych własnoręcznie przez obecnych na zebraniu) udostępniamy trzy zestawienia (listy) sporządzone w Urzędzie Gminy Kęty.

Przekazywane w zestawieniach dane obejmują: pozycję wpisu na liście obecności, odczytane imiona i nazwiska oraz informację o ewentualnej nieczytelności wpisu.

Relację oraz i zapis VIDEO z zebrania opublikowaliśmy w artykule z dnia 11 maja 2014 r.: Relacja z zebrania wiejskiego. Pani Dorota Kusak została wybrana nowym sołtysem Nowej Wsi (VIDEO i ZDJĘCIA)

***

I. Protokół z zebrania wiejskiego w dniu 11 maja 2014 r.:

II. do protokołu:

Załącznik nr 1 – Listy obecności (zestawienie sporządzone przez UG Kęty):


c.d.

c.d.

od nr 2 do nr 7:

Należy zauważyć, że protokół z zebrania wiejskiego powinien (zgodnie z zapisami statutu sołectwa Nowa Wieś) zostać przekazany do UG w terminie 14 od dnia, w którym się odbyło.

W tym przypadku został przekazany po 30 dniach. Z uwagi na to, że portal „Nowa Wieś w gminie Kęty” zrelacjonował wiejskie na VIDEO, mieszkańcy mogli się zapoznać z tym, co było na zebraniu, już kilkadziesiąt godzin po zebraniu.

Miejmy nadzieję, że opóźnienie przekazania protokołu było sytuacją wyjątkową i w przyszłości protokoły z nowowiejskich zebrań będą przekazywane w terminie obowiązującym w statucie.

Zobacz także: Zapytanie w sprawie braku przekazania do UG Kęty protokołu z zebrania wiejskiego w Nowej Wsi dnia 11 maja 2014 r.

Źródło protokołu:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na PROTOKÓŁ z Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi w dniu 11 maja 2014 r. (SKANY)

 1. Andrzej Witkowski pisze:

  Szanowny „mieszkańcu” – rozumiem, że w następnym Zebraniu Wiejskim weźmiesz udział i aktywnie zgodnie ze Statutem wszystko zrealizujesz.
  Redakcji dziękuję za wyjaśnienie.
  Dodatkowo, informuję „mieszkańca” że w protokole powołałem się na załącznik i nie ja decyduję o opublikowaniu listy (jeśli naruszałaby Ustawę o ochronie danych osobowych nie powinna być publikowana).
  Nie zauważyłeś, że UG przepisał ten załącznik tylko z Nazwiskiem i Imieniem, gdyż oryginał miał również rubrykę ulica (adres).
  Tak więc odrób lekcje a następnie komentuj.
  O tym co zostało opublikowane nie decyduje moja skromna osoba.

 2. mieszkaniec pisze:

  W takim razie w statucie powinno być napisane, ze protokół powinien zawierać imienna listę .

 3. mieszkaniec pisze:

  I znowu ktoś nie zna statutu mam na myśli Pana, który pisał protokół statut w paragrafie 13 mówi, że protokół powinien zawierać liczbę mieszkańców biorących udział w zebraniu. A tutaj mamy do czynienia z nazwiskami , a gdzie ochrona danych osobowych?

  • Redakcja pisze:

   Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 6 grudnia 2012 r. (I OSK 2021/12) stwierdził, że „w zebraniu wiejskim mogą brać udział wszyscy mieszkańcy sołectwa, a więc mogą uczestniczyć w obradach i podejmować uchwały. Jest to niewątpliwie przejaw demokracji bezpośredniej, ich legitymacja do uczestniczenia w zebraniu wiejskim wynika jedynie z faktu zamieszkiwania na terenie sołectwa. Udział mieszkańców sołectwa w zebraniu wiejskim należy zatem do sfery publicznej działalności tych osób, bowiem decydując się na uczestniczenie w zebraniu wiejskim, każdy jego uczestnik, będący mieszkańcem danego sołectwa, godzi się na udział w pracach organu uchwałodawczego sołectwa, a więc jednostki pomocniczej gminy, tym samym – godzi się więc na udział w życiu publicznym”.

   Ponadto, Naczelny Sąd Administracyjny stwierdza m.in., że „podejmując próbę wskazania ogólnych cech, jakie będą przesądzały o tym, że określona osoba ma związek ze sprawowaniem funkcji publicznej, można uznać, że chodzi tu o takie przypadki, w których związek ze sprawowaniem tych funkcji jest równoznaczny ze współdecydowaniem o sytuacji prawnej innych osób lub środków publicznych albo łączy się co najmniej z przygotowywaniem i opiniowaniem decyzji, które dotyczą, bądź pozostają w gestii, innych podmiotów. Tak też jest w rozpoznawanej sprawie, bowiem uczestnictwo mieszkańca danego sołectwa w zebraniu wiejskim sprawia, że od chwili otwarcia obrad aż do momentu ich zakończenia ma on wpływ na podejmowane uchwały organu sołectwa, a więc jego udział w sprawowaniu władzy publicznej związany jest z pełnieniem w tym czasie funkcji publicznej. Zatem jego dane osobowe, poprzez fakt uczestnictwa w pracach organu uchwałodawczego sołectwa, stają się danymi publicznymi, jako że mają związek z wykonywaniem przez niego funkcji publicznej”.

   Więcej tu: http://www.funduszesoleckie.pl/13,646,wyroki_nsa_z_6_grudnia_2012_r_listy_obecnosci_sa_jawne.html
   http://informacjapubliczna.org.pl/11,851,nagrywanie_przebiegu_zebrania_wiejskiego__aktualizacja.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*