Relacja z zebrania wiejskiego. Pani Dorota Kusak została wybrana nowym sołtysem Nowej Wsi (VIDEO i ZDJĘCIA)

__IMG_6567W wyniku głosowania na zebraniu wiejskim w Nowej Wsi w dniu 11 maja 2014 r. nowym sołtysem Nowej Wsi została wybrana Pani Dorota Kusak. Na członków Rady Sołeckiej (wybory uzupełniające) wybrani zostali: Pani Katarzyna Kajor-Suwała oraz Pan Marek Listwan. VIDEO, AUDIO oraz FOTOGRAFICZNA znajduje się poniżej.

Relację z zebrania wiejskiego na żywo (ONLINE), minuta po minucie, prowadził portal „Nowa Wieś w gminie Kęty”.

Całość tej relacji można przeczytać na Facebooku pod linkiem: Zebranie wiejskie w Nowej Wsi ONLINE! (w razie konieczności odczytania wszystkich informacji, trzeba kliknąć „Pokaż wcześniejsze komentarze”).

Na listach uczestników zebrania wiejskiego podpisały się 153 osoby. O funkcję Sołtysa „walczyły” trzy osoby: Pan Jan Dudziak, Pani Dorota Kusak oraz Pan Marek Listwan.

Sołtysem wybrana została Pani Dorota Kusak otrzymując 84 głosy. Pan Jan Dudziak uzyskał głosów 31, a Pan Marek Listwan niewiele więcej, bo 38 oddanych głosów.

Do wyborów uzupełniających na członków Rady Sołeckiej za Panią Zofię Gasidło i zmarłego Pana Jana Ochmanka przystąpiło siedmiu kandydatów. Ostatecznie Radę Sołecką w Nowej Wsi uzupełnią: Pani Katarzyna Kajor-Suwała oraz Pan Marek Listwan.

Bezpośrednio po zebraniu wiejskim zadaliśmy pytanie nowej Pani sołtys, od czego zacznie swoje „sołtysowanie”?

Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

 

Zapraszamy również do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ:

fot. M.H.|

fot. Adrian Szymalski

Pełny z zebrania wiejskiego w dniu 11 maja 2014 r.:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=eBwbq_mKisA”]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na Relacja z zebrania wiejskiego. Pani Dorota Kusak została wybrana nowym sołtysem Nowej Wsi (VIDEO i ZDJĘCIA)

 1. eugeniusz pisze:

  brawo -nie publikować żadnych komentarzy
  -najlepiej nie pisać żadnych artykułów
  – zabronić dostępu do internetu
  żałosne
  po to jest internet: forum by pisać swoje opinie. ja nie widziałem obrażliwych komentarzy .prawda czasem boli. ale nie wolno zabronić komuś mieć swoje zdanie

  • rafal pisze:

   ale weż przedstaw się jak jesteś taki odważny pogadamy!

   • eugeniusz pisze:

    rafałku a kim ty jesteś bym ja lub ktoś się tobie przedstawiał
    za każdym razem co komentujesz chcesz nazwisk o co tobie chodzi ty wiesz iż istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych
    sam nigdy się nie przedstawiłeś i ja nie chcę i nie wymagam tego i takie są zasady portali [nie stronki bo na stronkę to ty możesz iść]

    • luki pisze:

     Bardzo śmieszne sam sobie zaprzeczasz. Patrz na wcześniejsze komentarze pisane przez Ciebie skoro piszesz o ochronie danych osobowych. Rozbawiłeś mnie do łez. Nie jesteś konsekwentny w pisaniu.

     • eugeniusz pisze:

      ja wymieniłem tylko nazwisko Kajor
      -to jest były sołtys
      -pani Kajor członkini rady sołeckiej
      te osoby pełnią funkcje społeczne – są to osoby publiczne
      – to jest takie trudne dla ciebie

 2. rafal pisze:

  Mam taką propozycje do prowadzącego tą stronkę o nie dodawanie komentarzy a to co jest to usunąc bo ludzie sobie tyko ubliżają a to chyba nie o to chodzi,zeby ktoś byle jak się podpisał a ubliżał ludziom którzy coś dla naszej wioski zrobili!proponuję dodawać tylko widomości a nie komentarze komputerowych napinaczy to jest bez sensu i skłóca środowisko wiejskie!chyba nie oto chodzi redaktorom tej stronki pozdrawiam

  • iro pisze:

   Brawo dla Rafała!!! Masz racje! Chciałbym się dowiedzieć co dla wsi zrobił JAn , który tylko oczernia ludzi. Ale właśnie tak już jest, że jak coś się robi dla innych i przynosi się efekty to wtedy taka ma się zapłatę. Dobrze by było, żeby P. Jan się przedstawił jak jest takim bohaterem.

 3. Ewa pisze:

  [Komentarz usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu portalu]

 4. mieszkaniec pisze:

  Jak czytam jaki powinien być sołtys w wcześniejszym artykule to szkoda że naszej P. sołtys już coś brakuje, pięknie robiła sobie karierę sołecka namawiają ludzi na głosowanie na nią, na zebraniu to większość była osiedla , oraz nawiała ludzi na kogo mają głosować do rady sołeckiej. Sam byłem świadkiem jak przekazywała te informacje. I to ma być człowiek uczciwy??? Chyba nie!!!!

 5. Tadeusz pisze:

  Znów widzę problem interpretacyjny Statutu „cyt. Kadencja Sołtysa wynosi 4 lata „a tu się mówi że po rezygnacji w wyborach uzupełniających wybraliśmy Sołtysa tylko do końca kadencji RS.Proszę napisać jak to było w innych Sołectwach nie tylko w naszej Gminie, dzięki.

 6. kali pisze:

  Każdy w naszej wiosce wie co jest grane, kto jest z kim itd.. i kto co będzie kombinował, także wiadomo co sie będzie działo, mam nadzieje tak jak ktoś zaproponował na zebraniu, żeby były nagrywane zebrania rady sołeckiej. z drugiej strony ciekawa jaka będzie nowa pani sołtys?(zobaczymy) ale przy obecnej radzie ma samych oporowych. powiedział bym tak u nas w sołectwie występują 2 identyczne te same fronty co w radzie gminy

 7. Skubispec pisze:

  P. Burmistrz ma już 4-rech swoich ludzi w Radzie Sołeckiej Listwan,Jeremi,pani Kajor,i P. radny Mojżesz który może wnioskować o zwołanie RS. Dopiero dzisiaj zajarzyłem dlaczego Burmistrz jakby reklamował pana Listwana np. przez powoływanie go na przewodniczącego ostatnich dwóch Zebraniach. Mam przed sobą biuletyn MiG XXI numer 6 z 2010 roku lista nr. 18 okręg wyborczy nr. 2 poz. 3- Mojżesz, poz. 5-Jeremi ,poz. 7- Jasiaczek jakoś się nie może przebić ,poz. 16- Listwan, wobec powyższego szczerze współczuje pani Sołtys i życzę zdrowia i wytrwałości.

 8. Jan pisze:

  [Komentarz usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu portalu]

  • on pisze:

   Po pierwsze P.Janie warto by było zapoznać się z słownikiem ortograficznym !!! A po drugie może by Pan coś zrobił dla wsi, a nie tylko krytykował. To już taka mentalność chyba Polaka.

  • lukas pisze:

   Janie dlaczego ponownie wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz plotki i zamęt nie znając kompletnie tematu?
   Kampania nowej sołtyski już się skończyła, także możesz dać sobie już spokój 🙂

  • Nowowsianin pisze:

   [Komentarz usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu portalu]

 9. on pisze:

  Ciekawe ile z swojej kampanii sołeckiej zrealizuje P. Sołtys??? Bo obiecywać to łatwo.

 10. eugeniusz pisze:

  mam pytanie czy rodzina -Kajorów- nie odpuści

  • Nowowsianin pisze:

   heh,pytasz czy rodzina kajorow nie odpusci?? jak widac nie 🙂
   to i tak dobrze,ze szanowna pani gasidłowa nie podesłała kogos ze swojej rodzinki!!! zenada!!!

  • Jan pisze:

   [Komentarz usunięty z uwagi na naruszenie regulaminu portalu]

 11. mieszkaniec pisze:

  dokładnie średnia wieku ok 60! a gdzie osoby w wieku do 30, takich nie ma
  Pani Dorocie oraz radzie sołeckiej życzę wspólnej miłej współpracy a nie wspólnego podkładania sobie kłód na relacji rada-sołtys. sołtys-mieszkańcy

 12. Mieszkaniec pisze:

  Żenada, średnia wieku zebrania 55 lat, gdzie są młodzi rodzice ??? Przecież chcielibyśmy nowe place zabaw, atrakcje dla dzieci, lepsze drogi, progi zwalniające aby dzieci mogły swobodnie chodzić do szkoły na nogach. Pytam się GDZIE RODZICE DO 40 LAT na zebraniu???
  Narzekamy że jest źle a sami nic nie robimy…!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Nowowsianin pisze:

  BRAWO 🙂 cierpliwości i wytrwałości zycze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*