Zapytanie w sprawie braku przekazania do UG Kęty protokołu z zebrania wiejskiego w Nowej Wsi dnia 11 maja 2014 r.

Protokół z zebrania wiejskiegoZgodnie z treścią paragrafu 14 statutu sołectwa Nowa protokół z zebrania wiejskiego po odbyciu zebrania powinien zostać w terminie 14 dni przekazany Radzie Miejskiej oraz Burmistrzowi. Z informacji przekazanych nam z Kancelarii Urzędu UG Kęty, do dnia 0 maja 2014 r. (czyli ponad 14 dni po odbyciu zebrania) protokół z ostatniego zebrania wiejskiego w Nowej Wsi do Rady Miejskiej w nie wpłynął.
 

W związku z powyższym skierowaliśmy do Pani zapytanie z jakich przyczyn termin na przekazanie protokołu nie został dochowany oraz – jeśli protokół nie został również dziś do UG Kęty przekazany – kiedy nastąpi przekazanie protokołu.

Jak tylko otrzymamy więcej informacji, opublikujemy je na portalu.

 

 

 

 

Z poważaniem
Redaktor naczelny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Zapytanie w sprawie braku przekazania do UG Kęty protokołu z zebrania wiejskiego w Nowej Wsi dnia 11 maja 2014 r.

 1. Andrzej Witkowski pisze:

  Tak, zawaliłem. W związku z wykonywaniem innych ważnych spraw w moim życiu nie przesłałem protokołu na czas do Przewodniczącego ZW. Jest on już przesłany. Pozdrawiam niecierpliwych i jak rozumiem chętnych do pracy w następnym zebraniu. Proszę nie łączyć mojej działalności w Komisji Rewizyjnej z protokołowaniem zebrania ani z jakąkolwiek sytuacją i osobą.

 2. olo pisze:

  Wola P. Sołtys to prawda tylko wcześniej wszystkie protokoły były udostępniane, przecież nic chyba nie ma nic do ukrycia? A ktoś chyba nad P. Soltys sprawuje władze i to właśnie Gmina więc wydaje mi się, że protokół powinien trafić do Gminy i na stronę naszej wsi bo wg statutu mamy prawo do wglądu.

 3. edi pisze:

  Zaczyna się…………chyba nigdy Nowa Wieś nie będzie miała porządnego gospodarza………..

 4. brak pisze:

  Przewidziane sa jakies sankcje za złamanie tego punktu statutu ? Brak sankcji moze spowodowac ze nigdy sie tego protokolu mozemy nie doczekac (hipotetycznie).

  • gościu pisze:

   wg Statutu Sołectwa Nowa Wieś § 14 ust. 1. „Protokół powinien był w terminie 14 dni po odbyciu zebrania przekazany Radzie Miejskiej i Burmistrzowi”.
   Wynika z tego, że nie musi być przekazany, a jedynie powinien. Z dalszej części statut nie mówi o sankcjach, w wypadku nie przekazania protokołu.
   § 14 ust. 3. „Każdy mieszkaniec gminy ma prawo wglądu do protokołu, robienia z niego notatek oraz wyciągów” – nie oznacza to, że kiedykolwiek ten protokół pojawi się na naszym portalu w całości – dobra wola Pani Sołtys.

 5. mieszkaniec pisze:

  No prosze, a pisał go P. Witkowski, który reprezentuje komisje skrutacyjną. Więc kto zawalił z tym protokołem? Statut &14 cytuje „Protokół powinien być w terminie 14 dni po odbyciu zebrania przekazany Radzie Miejskiej i Burmistrzowi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*