Policjanci zatrzymali w Kętach 31-letniego sprawcę rozboju w Jawiszowicach

KPP Oświecim Zatrzymany 6Policjanci zatrzymali 31–letniego mieszkańca Czańca woj. śląskie, podejrzanego o dokonanie rozboju w jednym ze sklepów w Jawiszowicach. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przez niego przedmioty.

Do zdarzenia doszło w dniu 11 marca 2015 w Jawiszowicach na ulicy Łęckiej około godziny 20.20 do sklepu wtargnął zamaskowany sprawca, który zażądał wydania pieniędzy, następnie odepchnął ekspedientkę i skradł kasę fiskalną, wagę elektroniczną oraz czytnik towaru, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci niezwłocznie wszczęli poszukiwania sprawcy skrupulatnie sprawdzając każdy ślad zabezpieczony na miejscu zdarzenia. Jak się okazało rozbojarz z miejsca zdarzenia odjechał samochodem, a w trakcie ucieczki najprawdopodobniej obawiając się kontroli policyjnej 2 kilometry od miejsca napadu porzucił wszystkie skradzione przedmioty, które zostały zabezpieczone przez policjantów.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 31- letni mieszkaniec Czańca, którego jednak nie zastali w miejscu zamieszkania lecz został zatrzymany w nocy z 15/16 marca br. na terenie Kęt. Następnie trafił do policyjnych aresztów. Zatrzymany mężczyzna był karany za podobne przestępstwa. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświecim Zatrzymany 6

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*