Wielkanocny Rynek w Kętach (ZDJĘCIA)

DSC_5522 (Copy) wspólnego ma kęcki Rynek z wielobarwnymi palmami, świątecznymi koszyczkami, barankami, pisankami i zatrzęsieniem wielkanocnych dekoracji? Od niedawna całkiem sporo, gdyż wczoraj po raz pierwszy w historii mieliśmy przyjemność gościć w naszym mieście Wielkanocny, podczas którego rękodzieła mogli dać upust emocjom i zdobyć najpiękniejsze „okazy”.

Do zakupu świątecznych precjozów i skosztowania przygotowanych specjalnie na tę okazję pyszności zachęcały kolorowe stoiska ozdobione przez szkoły, które wyraziły chęć dołączenia do zabawy (ZSG nr 1 w Kętach, ZSG w Nowej Wsi i ZSP Podlesiu), Koła Gospodyń Wiejskich z Bielan, Bulowic, Malca, Nowej Wsi oraz Witkowic, witkowicki Klub Seniora „Pod Złotym Dębem”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach, Stowarzyszenie Jeden Drugiemu oraz Bar Mleczny KĘTucky.

Na płycie Rynku nie zabrakło także renomowanych pracowni rękodzieła i lokalnie działających artystów oraz przedsiębiorców, którzy przybyli, by zaprezentować swoją świąteczną ofertę. O dodatkowe atrakcje postarali się także uczniowie z ZDZ w Kętach, którzy przestawili ciekawe stylizacje fryzur oraz najnowsze, wiosenne trendy w makijażu.

I choć pogoda nie do końca nam sprzyjała (porzekadło W marcu jak w garncu nigdy nie było bardziej aktualne!), świąteczny duch i wiosenna atmosfera udzieliły się każdemu, kto wyszedł na spacer i odwiedził nasz Jarmark. Wierzymy, że ten przyjemny nastrój podtrzymywać będą wszystkie zakupione na cudeńka, które zgromadziliśmy w jednym miejscu i w tym samym czasie specjalnie dla Państwa. Dziękujemy, że byli Państwo z nami!

Specjalne podziękowania składamy także na ręce tych, którzy wsparli Wielkanocny organizacyjnie:

  • OSP Kęty i OSP Łęki,
  • ZHP w Kętach,
  • LGD Dolina Soły.

Tekst: Barbara Kuźma/UG Kęty

Zdjęcia: Adrian Szymalski / portal „Nowa Wieś w gminie Kęty”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*