Policjanci przeprowadzili w powiecie wzmożone działania kontrolne pn. Bus i Truck

KPP Oświecim kontrola w ruchu drogowym  (3)Wczoraj na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci prowadzili działania wzmożone pn. Bus i Truck. Łącznie podczas działań ujawnili ponad 80 wykroczeń, zatrzymali 21 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

W ramach działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby, jednocześnie nie pozostając bez reakcji na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg.

W ciągu 16 godzin akcji skontrolowali 102 pojazdy sprawdzając m. in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów, układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 21 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów z czego w trzech przypadkach pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszego ruchu. Łącznie policjanci ujawnili 86 wykroczeń, za które nałożono 78 mandatów karnych, w tym 39 mandatów na kierowców samochodów ciężarowych. W 8 przypadkach za drobniejsze wykroczenia kierowcy zostali pouczeni.

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia popełniane przez innych użytkowników dróg.

W Podolszu na ulicy Zatorskiej policjanci zauważyli samochód marki Fiat, którego kierowca nie miał zapiętych pasów. W związku z tym dali mu sygnał aby zjechał na pobocze. Podczas czynności okazało się, że kierujący fiatem 49 – letni mieszkaniec Podolsza popełnił nie tylko wykroczenie, ale przestępstwo gdyż przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,05 promila alkoholu. Natomiast o godzinie 19.30 w Kętach na ulicy Jagiellońskiej policjanci zauważyli rowerzystę, który jechał „wężykiem”. Jak się okazało 19 – letni mieszkaniec Kęt, miał w swoim organizmie 2,18 promile alkoholu.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*