IV Jarmark Świętojański w Kętach

_jarmark_plakatBurmistrz Gminy Kęty serdecznie zaprasza do udziału w czwartej już odsłonie kęckiego Jarmarku Świętojańskiego połączonego z oficjalnymi obchodami święta miasta Kęty. Wydarzenie to, podobnie, jak w latach ubiegłych, zostanie zorganizowane z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jana Kantego – najwybitniejszego z kęczan oraz patrona swej rodzinnej miejscowości i utrzymane w tonie rekonstrukcji historycznej epoki średniowiecza.

Pośród licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na Jarmark Świętojański Anno Domini 2014 warto wymienić przede wszystkim bogactwo oferty rozrywkowo-edukacyjnej, jaka czekać będzie na wszystkich uczestników imprezy pod namiotami najprawdziwszych rzemieślników, którzy – używając takich samych narzędzi, jak ich poprzednicy z wieków średnich – zaprezentują tajniki swego fachu. Zielarstwo, powroźnictwo, kowalstwo, tkactwo czy sztuka czerpania papieru i pisania gęsim piórem staną się dostępne dla każdego, zechce podszkolić się w danej specjalności. Na tym jednak zabawa dopiero się rozpocznie. Wszakże średniowiecze to przede wszystkim epoka wielkich wojen i zaciekłych bitew, dlatego też właśnie takowe starcia odbędą się na płycie kęckiego Rynku. Dumni rycerze, hardzi wojacy i oddani swym mistrzom giermkowie pokażą, na co ich stać! O znakomity poziom pokazów zadbają członkowie Opolskiego Bractwa Rycerskiego na czele ze swym namiestnikiem, Andrzejem Efendim Kościukiem.

A gdy emocje sięgną już zenitu, chwilę wytchnienia będzie można znaleźć przy kramach handlarzy rękodzieła, stoiskach po brzegi wypełnionych najlepszym, tradycyjnym chlebem, mięsiwem i staropolskim napitkiem. Kosztowanie tych specjałów dodatkowo umili zespół Irdorath z Białorusi, którego specjalnością jest folkowa dawna.

Zwieńczeniem zabawy będzie specjalny pokaz żonglerki ogniem – wyjątkowy taniec z żywiołem.

_jarmark_plakat

Serdecznie zapraszamy już 19 października 2014 r. w godz. od 13:00 do 18:00 na kęcki Rynek na jedyną w swoim rodzaju w czasie!

UWAGA! Wszystkie dodatkowe dotyczące IV Jarmarku Świętojańskiego znajdą Państwo na stronie kety.pl w specjalnej zakładce poświęconej wydarzeniu.

Źródło:
Barbara Kuźma / UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*