KS LOK Bastion Kęty na Mistrzostwach Polski LOK w Tarnowie

MP LOK1W dniach 26-28 września 2014 r. w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski LOK w strzelectwie sportowym. Na strzelnicach TOSiSS LOK rozegrano 24 konkurencje w których odnotowano 353 osobo starty.

W klasyfikacji drużynowej sklasyfikowano 37 klubów z 12 województw. Z naszego klubu udział w imprezie został zaznaczony przez Grzegorza Kościelnik oraz Halinę Smolarską, którzy wzięli udział w konkurencjach pistoletowych.

MP LOK2

Zawody rozpoczęły się w piątek od startu konkurencji pneumatycznych.  Nasz zawodnik niestety nie wytrzymał presji debiutu na tego typu imprezie i odnotował wynik zaledwie 538 pkt., który ostatecznie dał 24 miejsce na 42 startujących zawodników.

W kolejnym dniu czekało na Grzegorza wyzwanie w chyba najtrudniejszej konkurencji pistoletowej – Pistolet dowolny 50 m. W stawce 31 zawodników odnotował on wynik 501 pkt., który dał ostatecznie 15 miejsce i pozwolił na pierwszą zdobycz punktową na MP dla klubu jak i dla województwa. Po raz pierwszy nasz klub punktuje dla Małopolski, jak się ostatecznie okazało przykładając małą cegiełkę do zwycięstwa województwa w klasyfikacji województw.

Ostatni dzień to rywalizacja naszych strzelców w pistolecie standard, pistolecie sportowym i pistolecie pneumatycznym kobiet. W standardzie wystartowało 26 seniorów wśród, których nasz zawodnik strzelając pierwszy raz w życiu tę konkurencję uplasował się na 16 miejscu zdobywając kolejny punkcik do klasyfikacji drużyny. W pistolecie pneumatycznym kobiet Halina smolarska uplasowała się na 13 miejscu, zdobywając dla klubu kolejne 6 punktów. W ostatniej konkurencji zawodów pistolecie sportowym Grzegorz Kościelnik zdobył 11 miejsce.

Ogólnie dwójka naszych zawodników zdobyła na MP 11 punktów do klasyfikacji drużynowej pozwoliło zająć 34 miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości dużo lepszymi wynikami i zachęcą większą liczbę zawodników do startu w tych zawodach za rok.

Najważniejsze, że pokazaliśmy się po raz kolejny z niezłej strony i ponownie świat strzelecki usłyszał, że Bastion będzie ich gonił w osiąganych wynikach. Jak na klub, który istnieje zaledwie 9 miesięcy, to nie mamy się czego wstydzić wśród naszej konkurencji.

MP LOK1

Źródło:
Grzegorz Kościelnik | Prezes Zarządu KS LOK Bastion Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.