Edukacyjno – Integracyjny Piknik Graffiti z Fundacją Kukuryku i Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu

_plakat-graffiti-wwwFundacja Kukuryku wraz ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Edukacyjno – Integracyjny Piknik Graffiti, który odbędzie się w piątek 30 września 2016 r., na terenie PZ nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach.
Wydarzenie to ma na celu:
– podniesienie świadomości lokalnej społeczności na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną,
– edukację dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie typów i przyczyn niepełnosprawności oraz form pomocy,
– rozwój empatii, więzi społecznych wśród mieszkańców poprzez działania z wykorzystaniem graffiti.

Już od godziny 9 czeka na Państwa mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu jest wspólne malowanie graffiti, podczas którego pod okiem artysty pana Kamila Adamusa powstanie 10 niebanalnych dzieł do tematu „niepełnosprawność”.

W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną również warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Będzie można nauczyć się technik malarskich a także samemu spróbować sił przy tworzeniu obrazu.

Stanowiska będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, które również będą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Przy licznych stoiskach będzie można zapoznać się z działalnością Placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu oświęcimskiego.

W punkcie informacyjnym PŚDS w Kętach będzie czekała na Państwa psychologów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Będzie można pobrać broszury edukacyjno-informacyjne, uzyskać kontakty do placówek służących pomocą niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, dobrej muzyki i słodkiego poczęstunku. Serdecznie zapraszamy.

dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

_plakat-graffiti-www

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*