Słonecznie i artystycznie – relacja z Edukacyjno-Integracyjnego Pikniku Graffiti

a1Słonecznie i artystycznie, tak w dwóch słowach można opisać Edukacyjno-Integracyjny Piknik Graffiti zorganizowany przez Fundację Kukuryku i Powiat Oświęcimski, który odbył się 30 września 2016 r. w Kętach.

Tradycyjnie piknik rozpoczął się od uroczystego powitania gości. W Pikniku wzięli udział: Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego Pan Jarosław Jurzak, Kęty Pan Krzysztof Klęczar, oraz młodzież Zespołu Szkół im. M. Kopernika oraz Powiatowego Liceum im. St. Wyspiańskiego z Kęt wraz z dyrekcją. Najważniejsi tego dnia jednak byli uczestnicy – podopieczni Powiatowych Warsztatów Terapii Zajęciowych i Placówek Opiekuńczych, którzy mieli stworzyć swoje wyjątkowe dzieła.

Misja integracja i edukacja

Gdy nastał długo oczekiwany moment – malowanie graffiti, niepełnosprawne intelektualnie, wraz z wolontariuszami Fundacji Kukuryku i młodzieżą pod okiem artysty Pana Kamila Adamusa chwyciła za spraye. Kolory, uwolnienie swojej kreatywności i dobra atmosfera malowały się na twarzach grafficiarzy. Oprócz artystycznego wymiaru imprezy, ważną jej częścią była edukacja. Podczas pikniku w punktach informacyjnych dyżurowali psychologowie z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, przybliżając przybyłej młodzieży ten trudny temat jakim jest niepełnosprawność intelektualna.

Wystawa, która przełamuje stereotypy

Nie zabrakło też pysznego poczęstunku, oraz muzyki – swoją twórczość zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych, a następnie wystąpił zespół Ostatni w Raju zachęcając do wspólnej zabawy. Wszystkie prace zostały ukończone do godziny 16.00, wtedy też niestrudzeni wolontariusze przetransportowali obrazy graffiti na kęcki rynek, gdzie będzie można je podziwiać przez kolejne dwa tygodnie. Fundacja Kukuryku dziękuje wszystkim uczestnikom za udział i zaprasza do odwiedzenia wystawy.

a1

Więcej zdjęć tutaj: FACEBOOK

Źródło:
Fundacja Kukuryku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Słonecznie i artystycznie – relacja z Edukacyjno-Integracyjnego Pikniku Graffiti

  1. Kęczanin pisze:

    Redakcjo zapadliście już w sen zimowy, zero poważnych newsów, poziom jak na Info Kęty, zrobiliście stronę kulturalną i o rzeczach mało istotnych, a tutaj połowa kadencji Klęczara i coraz większy syf w Kętach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*