ALFabet 2016 – oni zagrają na New Village Stadium

ORLIK_ALFPrzedstawiamy drużyny Amatorskiej Ligi Futbolowej, które zagrają na w 2016 roku.

ORLIK_ALF

fot. fly-video.pl

1. Andrychów FC

Andrychów FC  w ubiegłym sezonie „zrobił majstra” niemal na oparach, bo skład, przez kontuzje. wykruszał mu się z meczu na mecz. W tym roku czarne mundurki jakichś spektakularnych wzmocnień nie awizują, ale do zespołu mają wrócić „muszkieterowie” Kubacka i Kozłowski, a to robi różnicę. Sporą różnicę.

2. KCP Team

Muzycy „udają Niemca” i nie zdradzają swoich aspiracji, ale mnie nie zwiodą, bo ja tam dobrze wiem, co  krąży po głowie Wojtkowi Wiktorowi i spółce. Jeśli tylko nie będą się na boisku „żreć” między sobą (a to ich stała przypadłość), mają spore szanse przekuć  owo krążenie na kolejny sukces.

3. Kojoty

Bojowy zew stada niesie się po górach i dolinach także w tym roku. Matki dalej straszą nimi dzieci, a dzieci matki. Zupełnie zresztą słusznie, bo kojoty, swoimi brązowymi krążkami z dwóch ostatnich edycji ALF, potwierdziły wysokie aspiracje.

4. K3

Księgarze tradycyjnie stanowią wzorzec logistycznego działania, ale że w tym roku dysponują nadspodziewanie „szeroką ławą” (niestety bez ikon: Mąsiora i Kowalczyka), mają wreszcie szanse na to, by  za sukcesami organizacyjnymi pojawiły się i boiskowe. Takie, o których będzie można czytać w.. książkach.

5. Włatcy Stadionuf

Najbardziej niespełniony zespół w ALF cały czas elektryzują środowisko szumnie nagłaśnianymi w transferami.. oraz efektownie wygrywanymi w sparingach. Czas pokaże czy dobry menedżment i przedsezonowa forma znajdą wreszcie adekwatne odzwierciedlenie w ligowej rywalizacji i ligowej tabeli. Do trzech..nie!.. do czterech razy sztuka?

6. Desperado Team

Niebiescy w poprzednim sezonie za wiele nie namieszali, ale kilka razy przypomnieli sobie mają w westernowej  nazwie i.. desperacko powalczyli – może jeszcze nie na miarę „siedmiu wspaniałych”, ale na miarę: „dobrych.. złych.. i brzydkich” (dla rywala) już jak najbardziej! W tym sezonie też się postarają?

 7. Ultras Kęty

Złośliwi mówią..żywe muzeum. Sympatycy.. zespół- instytucja. Uczestnik wszystkich edycji ALF I KALPN. Jakby się obwiesił swoimi trofeami wyglądałby jak choinka  noworoczna. Kęcki walec, po nieco słabszym, ubiegłorocznym sezonie (wielu marzyłoby o takim słabszym sezonie!), na pewno będzie chciał  znowu rozdawać karty i zgarniać w meczach pulę. Pełną.

8. Niezniszczalni

Jak mało kto cenią sobie smak każdego, zdobytego punkcika. Ale jak go nie zdobędą, nie histeryzują, bo chłopaki, a zwłaszcza niezniszczalne chłopaki, nie płaczą..

9. Oldboys Beskid Andrychów

Starsi panowie spod Pańskiej Góry zagapili się i gdyby nie ostrzegawczy gwizdek piszącego te słowa  dyżurnego k o n d u k t o r a  ALF  do ligowego pociągu mogliby się nie załapać. Ale  się załapali, a to oznacza, że  na będzie ciekawie, bo oldboje – choć już  szron na włosach lub przerzedzone fryzurki – to prawdziwe walczaki. Byle tylko z adrenalinką nie przedobrzyli, bo w tym wieku panowie zdrowie najważniejsze! Najważniejsze!

10. Oldboys Niwa

Kilka lat temu niwiarze brylowali w lidze staczając niezapomniane pojedynki z KCP Team czy kęckimi Ultrasami. Później formacja rozpierzchła się po okolicznych klubach i zniknęła z leksykonu ALF. W tym roku gęsi powracają w nowo-starym składzie, który swoje pierwsze oficjalne i zarazem „zapoznawcze” spotkanie rozegra w..pierwszej kolejce ALF.

Jak w nim nie poumierają to mogą w lidze trochę zamieszać.

11. Mistrzowie Osiedla

Rozochoceni dobrymi występami w debiutanckim sezonie, do następnego, zgłaszali swój akces już w październiku ubiegłego roku. Niespodziewanie któregoś poranka, tuż przed startem, ochudli w szlachetnym zapale i zrezygnowali, jednak jeszcze tego samego dnia, wieczorem, odzyskali chęć i wigor, więc będą grali.

Typowy syndrom cierpień młodego Wertera w futbolowym wydaniu.

12. Football Academy Andrychów

Beniaminek z Andrychowa dołączył do ligi niemal w ostatniej chwili i na dzień dzisiejszy jest w stadium gorączkowej organizacji, stąd  – znając życie – przez jakiś czas będzie pewnie musiał aklimatyzować się w lidze. Cóż.. akademikom pozostaje zatem życzyć powodzenia, i trzymać za nich kciuki, bo aklimatyzacja w twardej ALF często bywa okrutna i bolesna.

Źródło: Paweł Kłaput

Foto: Maksymilian Żużałek, Rafał Legień, Stanisław Pałamarczuk, Paweł Kłaput

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*