Mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie zobaczył terrorystę w pociągu, którym podróżował

_KPP Oświęcim PolicjaW dniu 4 kwietnia 2016 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach błyskawicznie ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego zgłoszenia. 1-latek najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.   

Wczoraj, tuż przed godziną 17.00 na telefon centrum powiadamiania ratunkowego zadzwonił pewien mężczyzna, który informował o tym, że w pociągu relacji Bielsko Biała – Wadowice znajduje się terrorysta.  Na najbliższą stację kolejową w Kętach wysłano natychmiast policyjne patrole,  pociąg został zatrzymany. Ewakuowano z niego 20 pasażerów, a następnie oświęcimski policyjny pirotechnik z psem do wykrywania ładunków wybuchowych sprawdził wszystkie przedziały nie ujawniając w nich żadnych materiałów wybuchowych. Sprawca, widząc skutki swojego działania, wyrzucił telefon myśląc, że uniknie w ten sposób namierzenia. Jednakże dokładne przeszukanie terenu przez policjantów pozwoliło na odnalezienie telefonu, który został zabezpieczony. Równocześnie z poszukiwaniem telefonu policjanci prowadzili kontrolę pasażerów, podczas której ustalili, że sprawcą fałszywego alarmu był 1 – letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania czasowo przebywający na terenie Bielska – Białej.

Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy w jego organizmie znajdowało się blisko 2 promile alkoholu. przyznał się do fałszywego i najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Za popełnione grozi mu kara do 8 pozbawienia wolności. Decyzję o jego dalszym losie podejmie prokurator i sąd.

Przypominamy o surowych konsekwencjach wyciąganych wobec osób, które angażują w ten sposób służby do działań.  Sprawcy tego rodzaju karygodnych czynów nie mogą czuć się bezkarni, a ich ustalenie i zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej, podejrzani o takie przestępstwa mogą zostać obciążeni sporymi kosztami akcji wszystkich służb ratunkowych. Dlatego też przestrzegamy przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa.

_KPP Oświęcim Policja

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*