Nietrzeźwy kierowca, który próbował uciec z miejsca kolizji, posiadał nielegalną kontrabandę

KPP Oświęcim Kęty zabezpieczony tytoń i papierosy (4) z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który posiadał dwa worki  foliowe  z tytoniem oraz blisko tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Posiadacz nielegalnej kontrabandy wpadł podczas kolizji drogowej, którą spowodował  będąc w stanie nietrzeźwym.

Do kolizji drogowej doszło na ulicy Kościuszki w Kętach,  gdzie 39 – latek, kierując samochodem marki BMW, najechał na tył samochodu marki Seat, którego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Tuż po zdarzeniu kierowca bmw próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednakże uniemożliwił mu to pokrzywdzony. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia szybko okazało się dlaczego kierowca próbował uniknąć spotkania z policjantami, w jego organizmie znajdowało się 0,98 promila alkoholu. Dodatkowo podczas szczegółowej  kontroli pojazdu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili dwa worki foliowe wypełnione tytoniem bez polskich znaków akcyzy, a podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono jeszcze blisko tysiąc paczek papierosów różnych marek oraz kolejne dwa worki z tytoniem, także nie posiadające polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i wkrótce przed sądem odpowie za przestępstwa skarbowe, jazdę w stanie nietrzeźwym oraz kolizję. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*