Zbiórka krwi przy Plaży Open – Klub HDK przy PZ 10

indeksKlub HDK przy Powiatowym Zespole Nr 10 zaprasza serdecznie na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 16 czerwca 2013 r. w godz. od 10 do 14 na terenie w ramach imprezy „Plaża Open”. Akcja odbędzie się zamiast tej planowanej na 6 czerwca 2013 r. na  terenie szkoły.

Zapraszamy wszystkich, którzy oprócz obserwowania sportowych zmagań, będą mieli ochotę podarowania innym cząstki siebie. Przy plażowym miasteczku pojawi się ambulans do poboru krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku!

Akcja odbędzie się dzięki nawiązaniu współpracy  Plaży Open z Narodowym Centrum Krwi. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa, jak ważne jest oraz ratowania życia osób walczących z nowotworami, poprzez rejestrację w Bazie Dawców Komórek Macierzystych. Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej propaguje tę ideę już od kilku lat, między innymi corocznie organizując zmarłej w 2008 roku reprezentantki Polski, dwukrotnej mistrzyni Europy. Równomiernie z jednym z turniejów tegorocznej Plaży Open odbędzie się piąta edycja turnieju upamiętniającego znakomitą siatkarkę Agatę Mróz-Olszewską, w czasie którego, jak roku, będzie można zostać Honorowym Dawcą Krwi.

Gościem honorowym akcji będzie Jacek Olszewski, mąż Agaty.

Przypomnijmy, że aby oddać krew należy mieć skończone 18 lat, być zdrowym oraz mieć ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL. Ostatecznie o tym czy można oddać krew decyduje lekarz.

indeks

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*