Święto dzieci w Domu Kultury w Kętach upłynęło pod znakiem świetnej zabawy (ZDJĘCIA)

dd177Najmłodsi mieli okazję wykazać się między innymi w dziedzinie ekologii w myśl nazwy imprezy: Dzień Dziecka w EKO – Klimacie. Integracja czterech pokoleń – od juniora do seniora. W tym duchu zorganizowano dla nich akcję sadzenia roślinek, które następnie można było zabrać do domu, a także plastyczne z wykorzystaniem zużytych butelek. Na scenie obejrzeć można było: pokazy EKO-mody w wykonaniu dzieci z placówek: przedszkola przy ZSP nr 3 w Kętach, przedszkola przy ZSP w oraz SPWP nr 9 w Kętach. Ponadto oglądaliśmy występy podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy zaśpiewali piosenkę Rytmy ziemi, teatrzyk pt. Skarby naszej planety w wykonaniu Szkoły Życia z Kęt oraz przedstawienie Historia zaginionego papierka aktorów z krakowskiego Biura Promocji Kultury. Na scenie zaprezentowali się także: grupa tańca nowoczesnego „Iskierki”, tancerze z klubu Tańca Towarzyskiego „Ragtime”, grupa tańca nowoczesnego DK, formacja „Funky”, zespoły wokalne „Iskierki” i „Świetliki”, grupa teatralna „Bajdurki”, zespół wokalny z Bulowic, grupy taneczne „Move Your Body” oraz „B3”. Występy młodzieżowe zakończył pokaz tańca, w wykonaniu Dominika Matuszczyka i Sylwii Walczak, w ich własnej choreografii.

Poza sceną można było częstować się EKO-potrawami przygotowanymi przez uczniów PZME nr 10 w Kętach oraz ciastami domowego wyrobu przygotowanymi przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Kęt. Swoje stoiska zaprezentowali także Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach, Koło Pszczelarzy w Kętach oraz Ranczo na Widoku. Dużą popularnością, nie tylko wśród dzieci, cieszyły się pokazy Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej OSP w Kętach. W holu Domu Kultury można było obejrzeć wystawę EKO-lamp przygotowanych podczas warsztatów plastycznych oraz wystawę fotografii nagrodzonych w konkursie Z ekologią w obiektywie. W tym dniu ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom, ufundowane przez Studio FOTO – POZYTYW – Tomasz Biernat w Kętach. Pozostając w temacie EKO – do wygłoszenia krótkiej prelekcji zaproszono leśnika, który opowiedział o zagrożeniach dla lasów oraz fotografika przyrody, który chętnie opowiadał o technikach robienia zdjęć w plenerze.

Wieczorem na scenie zaprezentowały się młodzieżowe zespoły w klimacie: rock – reggae – ska. Przed publicznością wystąpili: Serso z Pszczyny z mieszkanką punka i ska, Blu’Ska z Jawiszowic  w nietypowej scenicznej stylizacji, Adro znany szerszej publice dzięki występowi w muzycznym programie Mam Talent wraz z DJ-em Wróbsonem oraz Breht – kęcki zespół, laureat ubiegłorocznych Kęckich Nocy Rockowych.

Dzień Dziecka w EKO klimacie obfitował w atrakcje przygotowane dla przedstawicieli wszystkich pokoleń, aby dzieci mogły świętować swój dzień z całymi rodzinami.

Wyrazy podziękowania kierujemy do:

Przedszkola przy ZSP nr 3 w Kętach
Przedszkola przy ZSP w
SPWP nr 9 w Kętach
Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach
Szkoły Życia w Kętach
PZME nr 10 w Kętach
KGW w Kętach
Koła Pszczelarzy w Kętach
Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej w Kętach
Pana Marcina Karetty za prelekcję multimedialną pt.: Tam, gdzie karp wodę mąci
wszystkich grup prezentujących się na scenie DK
oraz wolontariuszy i członków Stowarzyszenia Kultura weSoła

Dziękujemy sponsorom:
Sponsor główny: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. www.gaz-system.pl

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Do 2014 r. GAZ-SYSTEM S.A. wybuduje ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce. Rozbudowa sieci gazociągów może stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe łączącego terminal LNG w Świnoujściu z planowanym terminalem LNG w Chorwacji poprzez infrastrukturę przesyłową krajów Europy Środkowej. Inwestycje zrealizowane przez GAZ-SYSTEM S.A. w 2011 roku oraz usługa wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim stworzyły techniczne możliwości importu do Polski ponad 3,3 mld m sześć. gazu rocznie z nowych źródeł (ok. 30% obecnie realizowanego importu)
KOMAX sp. z o.o. w Kętach
Fabryka DANONE sp. z o.o. w Bieruniu
Wytwórnia lodów ICE – MASTRY sp. j. w Czańcu
Szkółka Drzew i Krzewów ozdobnych w Pisarzowicach – Krzysztof Kubiczek
Paluszki Beskidzkie AKSAM sp. z o.o. w Osieku
Piekarnia – Cukiernia ANTONI PISKOREK z Nowej Wsi
Piekarnia TADEUSZ BRZUCHAŃSKI w Kobiernicach
Pranie Dywanów – STARY MŁYN – Kęty
Studio FOTO – POZYTYW – Tomasz Biernat w Kętach  –  www.fotoking.pl
Kawiarenka Sweet Garden w Kętach – Jerzy Nabiałczyk
Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły”
Kliwia w Kętach

patroni medialni: portal ZielonyPunkt.co, Info Kęty, Kęczanin, Radio Bielsko, oswiecimskie24.pl, beskidzka24.pl, Babskie Bielsko, BB365, Gazeta Miejska, MamNewsa.pl, portal Nowa Wieś w gminie Kęty.

Źródło:
Dom Kultury w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*