„Wieczór z Rzecznikiem” w kęckiej bibliotece już dziś

PrintNasza uczestniczy w międzynarodowym projekcie, którego celem jest upowszechnianie praw obywatelskich, politycznych, ekonomicznych i socjalnych obywateli europejskich oraz wszystkich osób mieszkających na terytorium Unii określonych w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Karta – zbiór fundamentalnych praw człowieka i obowiązków obywatelskich uchwalony i podpisany w dniu 7 grudnia 2000 r. podczas szczytu Rady Europejskiej w Nicei w imieniu trzech organów Unii Europejskiej: Parlamentu, Rady UE oraz Komisji, powtórnie, z pewnymi poprawkami, podpisany przez przewodniczących tych organów podczas szczytu w Lizbonie 12 grudnia 2007 r. Moc wiążąca dokumentu została mu nadana przez traktat lizboński podpisany 13 grudnia 2007 roku, który wszedł w życie 1 grudnia 2009 r.

 

Zapraszamy serdecznie do biblioteki mieszkańców naszej gminy na 2 godzinne spotkanie z przedstawicielem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Uczestnicy będą mieli sposobność zdobycia wiedzy w kwestii naruszeń podstawowych praw pacjenta i możliwości składania skarg przeciwko takim naruszeniom.

Przebieg spotkania „Wieczór z Rzecznikiem”, 9 stycznia 2014 r. godz. 15:00

1. Projekcja filmu dokumentalnego dotyczącego tematyki łamania praw człowieka
i zastosowania środków odwoławczych.

2. Warsztat: Forum w spektaklu interaktywnym prowadzonym metodą dramy/ widzowie (uczestnicy spotkania) będą mogli sugerować własne podpowiedzi, poddać myśl w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania problemu/.

3. Każdy z uczestników otrzyma materiały dotyczące naruszeń prawa pacjenta i sposobów walki z nimi, opracowane na podstawie przeprowadzonych analiz krajowych i międzynarodowych.

 -projekt jest współfinansowany przez Komisję Europejską (Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości)
-projekt powstaje we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce

Źródło:
GBP w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*