Rejestr umów w Gminie Kęty za rok 2013 udostępniony dzięki portalowi nowa-wies-kety.pl

herb_bip_małyZapraszamy do zapoznania się z udostępnionym dziś przez Urząd Gminy Kęty rejestrem umów zawartych przez Gminę Kęty w roku 2013. O utworzenie rejestru redakcja portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty” wystąpiła do Burmistrza Gminy Kęty Pana Tomasza Bąka na początku stycznia ubiegłego roku. Burmistrz przychylił się do wniosku redakcji i zlecił utworzenie rejestru. Prace nad nim trwały ponad rok, a od dziś każdy może go zobaczyć w internecie.

Droga do rejestru

Dnia 3 stycznia 2013 roku portal ‚’ skierował do Urzędu Gminy Kęty pismo z propozycją utworzenia gminnego rejestru umów, jakie Gmina i jednostki jej podległe zawiera z podmiotami zewnętrznymi.

Treść naszego pisma o utworzenie rejestru umów jak i odpowiedź burmistrza można zobaczyć we wpisie z dnia 5 lutego 2013 r. – KLIKNIJ TUTAJ

Następnie, dnia 18 kwietnia 2013 r. nasza redakcja złożyła zapytanie o przewidywany termin utworzenia przedmiotowego rejestru. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Burmistrza Gminy Kęty Pana Tomasza Bąka 26 kwietnia 2013 r.,  można zobaczyć TUTAJ

Składając wniosek kierowaliśmy się przekonaniem, że rejestr wychodziłby naprzeciw oczekiwaniom obywateli – mieszkańców gminy w kwestii wzmacniania przejrzystości jak i jawności działań administracji samorządowej. Gminny samorząd terytorialny tworzą bowiem obywatele zamieszkujący określone terytorium.

Dlaczego dostęp do rejestru umów Gminy jest ważny dla każdego mieszkańca?

Publikowanie z kim Gmina zawiera umowę powinno jeszcze bardziej zracjonalizować gospodarowanie publicznymi funduszami i przyczynić się do tego, że w gminnym budżecie znajdą się pieniądze na sprawy ważne dla mieszkańców.

Opublikowanie rejestru

Od dziś, po ponad 12 miesiącach oczekiwania, rejestr ten jest dostępny publicznie na stronie e-Urząd Gminy Kęty pod adresem: Rejestr umów 2013

rej1(zrzut ekranu pierwszych pozycji Rejestru umów)

Rejestr zawiera datę zawarcia umowy, nazwę kontrahenta, przedmiot umowy oraz jej wartość.

Można w nim sprawdzić komu i ile Gmina Kęty zapłaciła za np. remont wiat przystankowych, catering w trakcie Gali Aktywni 2013, ubezpieczenie samochodu pożarniczego OSP Nowa Wieś, wynajem sali w Domu Kultury, zakup mebli do UG Kęty, transport osób do seminarium do Oświęcimia, naukę pływania klasy I-III SP w roku szkolnym 2013/2014, sędziowanie meczu, ochronę fizyczną podczas Plaża Open, pokaz tańca podczas Dni Kęt, wymianę opraw oświetleniowych w budynku UG Kęty, prowadzenie zajęć świetlicowych, zakup kosiarek samojezdnych, opinie techniczne, dowóz uczniów do szkół, wykonanie napraw dróg i poboczy, dostawę sprzętu komputerowego, remont WDK w Bielanach, obsługę ogrzewalni, sporządzenie projektu MPZP Gminy Kęty, mechaniczne oczyszczanie ulic na terenie Gminy Kęty, dotację dla klubów sportowych, i inne…

Rejestr umów Gminy Kęty za rok 2013 zawiera 960 usystematyzowanych chronologicznie pozycji i jest jednym z pierwszych opublikowanych w kraju gminnych rejestrów umów.

Dobre przykłady

Rejestry zawartych umów utworzyły i opublikowały dotychczas m.in. takie podmioty jak: Starostwo Powiatowe w Wadowicach, UG Słaboszów, UM Proszowice, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Miasta Szczecin, Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, UM Katowice, Muzeum Powstania Warszawskiego.

(za: http://dostep.jawnosc.tk/dip/wykaz-rejestry-umow)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na Rejestr umów w Gminie Kęty za rok 2013 udostępniony dzięki portalowi nowa-wies-kety.pl

 1. Stefan pisze:

  Mamy koniec stycznia 2015, mogę prosić o link do rejestru umów na 2015 rok?

 2. Zadumana pisze:

  Niektóre z podanych kwot są niższe, od tych wypłaconych w rzeczywistości.

 3. Leo pisze:

  Transparentność na stronie nowej wsi, a w kęckim BiPie bardzo trudno odnaleźć ten rejestr, nie mówiąc już o info kęty!
  A co do tego, czy Bąk ma coś do ukrycia, to chyba jednak ma. Niektóre z tych umów to po prostu skandal. Więc mniej zachwytów, a więcej czytania tego rejestru

  • kęczanin pisze:

   „Niektóre z tych umów to po prostu skandal.”-O których umowach pan wspomina?Czytał pan te umowy,czy swoją wiedzę i osąd opiera pan na tym rejestrze?Proszę się nie kompromitować! Takie insynuacje mają wzięcie na Faktach Kęty,tutaj ważne są konkrety.

   • Tadeusz pisze:

    Koszty festiwalu lodowego łącznie z pokazami laserowymi to 60 tysięcy poszło z lodem a właściwe z wodą.Tyle i tylko tyle potrzebuje Zespół Szkolono Gimnazjalnych w NW na doposażenie w szafki i remont ogrodzenia.

    • kęczanin pisze:

     Powyższy przykład przedstawia realizację pomysłu trwonienia publicznych pieniędzy na zabawę,a bynajmniej nie jest dowodem na podpisanie skandalicznej umowy.

   • Leo pisze:

    Pierwszy z brzegu przykład(y) to wszystkie umowy z VRPIX ANETA FLISOWSKA – za wywiady z burmistrzem i video relacje z sesji w skali roku to ponad 70 tysięcy. Tylko dla jednej koleżanki partyjnej. Przypomnę, że podobne rzeczy w sąsiednich gminach robią np. informatycy. Tutaj podatnicy utrzymują koleżankę burmistrza. Podobnie z umowami dla samego MiG, co najmniej kilka, też idących w tysiące… Można mnożyć te przykłady w nieskończoność. Chcesz tego „Kęczaninie”? zawalę ci tę stronę wypisami. Tylko daj znać.

 4. kęczanin pisze:

  I to właśnie się nazywa;Transparentność!

 5. mieszkaniec pisze:

  Kolejny raz okazało się,że pan Bąk nie ma nic do ukrycia.

 6. naszgarbow.pl pisze:

  Gratulacje! U nas też rozpoczęliśmy procedurę. Na razie totalny opór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*