Uczniowie ZSG w Bielanach odnieśli sukces w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży

W piątek 16 listopada w brzeszczańskiej hali zostały rozegrane zawody w halowym lekkoatletycznym wieloboju w ramach Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Były to zawody drużynowe, w których reprezentacje szkolne tworzyło: 2 uczniów z klasy I, 2 uczniów z klasy II oraz 2 uczniów z klasy III.

Lekkoatleci zmagali się w trzech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, pchnięciu kulą i skoku w dal. Na finalny składało się 18 rezultatów w poszczególnych konkurencjach, które następnie przeliczano na punkty według systemu: 1 miejsce 13 pkt, drugie 12 pkt, trzecie 11 pkt  itd.

Do zawodów przystąpiło siedem reprezentacji dziewcząt i siedem reprezentacji chłopców. Wśród drużyn żeńskich najlepszym okazało się Gimnazjum  nr 47 z Krakowa, a w klasyfikacji chłopców zdecydowanie zwyciężyło Gimnazjum w Bielanach, które  pokonało wspaniałe teamy Małopolski! Mając na uwadze liczebność populacji gimnazjalnej w Bielanach, jest to nie lada wyczyn… Bielany zwyciężyły zdobywając aż 151 pkt!

Na wspaniały zapracowali: Mateusz Bujarek, Eryk Lekki, Przemysław Kos, Wojciech Katański, Jakub Haczek, Marek Kryska.

Gratulujemy!

Źródło:
UG Kęty | Krzysztof Drabek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.