Podsumowanie VII Edycji Konkursu „Czytelnik Roku”

_czytelnik roku1„Kiedy otwierasz książkę, wkraczasz jakby do teatru: najpierw jest kurtyna, odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna.” To słowa zaczerpnięte z książki „Atramentowe serce” Cornelii Funke,  pisarki bardzo popularnej wśród młodych czytelników. Właśnie dzięki umiejętności czytania otwiera się przed nami świat wiedzy, emocji i wyobraźni.

20 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie ósmej już edycji konkursu „Czytelnik Roku.” Spośród osób korzystających ze zbiorów Oddziału dla  dzieci wyłoniono grupę dzieci i młodzieży, która w 2013r. przeczytała najwięcej książek.

Po raz pierwszy nagrodziliśmy także małych czytelników z filii naszej biblioteki w Bielanach, Łękach, Nowej Wsi i Kętach Podlesiu.

Wśród najmłodszych (do lat 7) „Czytelnikiem Roku 2013” została Agata Domasik, która wypożyczyła 246 książek. Wyróżnieni zostali: Maja Hrapkowicz (173), Zosia Krawczyk (168), Zosia Kula (12), Julita Wiśniowska (136),  Adaś Surma (105), Julia Smolarek (87), Kasia Królicka (82), Kacper Żmuda (76), Jakub Jonkisz (70), Patryk Dwornik (70), Jakub Lacheta (70) i Natalia Domasik (68). Naszym najmłodszym laureatom w ich pierwszych przygodach czytelniczych towarzyszą rodzice, którzy doskonale wiedzą jak wielkie znaczenie ma głośne dla rozwoju intelektualnego dziecka i budowania jego umiejętności językowych.

W drugiej grupie nagrodzonych (dzieci z klas I- IV) największą ilością przeczytanych książek może pochwalić się Wiktoria Hrapkowicz (224) i to jej przyznano miano „Czytelnika Roku 2013”. Kolejne miejsca zajęli: Dominik Hrapkowicz (155), Karol Łanocha (118), Martyna Bryja (98), Makary Grad (90), Marcel Smolarek (68), Natalia Olearczyk (65), Natalia Jaworska (55), Wiktoria Khong Doan ( 48), Monika Kajdas (48), Adrian Szczepanik (48), Klaudia Grygierczyk (Łęki), Alicja Maciąg (), Oliwia Kuś (Nowa Wieś) i Rolak Paulina (Kęty Podlesie).

Wśród  młodzieży (klasy V-VI i gimnazjum) „Czytelnikiem Roku 2013” została Julia Mazur, która przeczytała 160 książek. Wyróżnienia otrzymali: Żaneta Pytel (157), Justyna Batko (149), Justyna Pudełko (148), Weronika Gieracka (125),  Karolina Janosz (81), Weronika Gurdek (67), Karol Bezwiński (66), Weronika Głowacka (59) i Aleksandra Kula (57). Wszyscy nagrodzeni zgromadzili na swoich kontach czytelniczych 3586 pozycji.

Po wręczeniu nagród i dyplomów wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem „Grymasy Królewny Kasi”. To opowieść o pewnej baaardzo niegrzecznej, upartej i grymaśnej królewnie Kasi. Kasia nie chce się uczyć i myć zębów, jada tylko słodycze i nie słucha Królewicza, który stara się o jej rękę. Dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie i często podpowiadały jak dalej powinna toczyć się akcja. W końcu Królewna Kasia postanowiła się zmienić i obiecała używać magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

A my przypominamy, że jest takie magiczne miejsce, gdzie można spotkać „księżniczkę, która się nie wyspała, bo uwierało ją ziarenko grochu; Harryego Pottera, który uczył się magii… dziewczynkę w czerwonym kapturku, Muminka, który budzi się wtedy, kiedy inni śpią… samochwałę, która twierdzi, że jest zdolna niesłychanie” i wielu innych bohaterów zamkniętych na co dzień na kartach ksiąg. Przecież za rok znowu będzie podsumowanie konkursu „Czytelnik Roku…”.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/KOqiPK9U4v0″]

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*