Ferie (nie)zimowe już za nami!

Ferie1Ferie zimowe w DK niestety dobiegły już końca. Jednak zarówno dzieciom biorącym w nich udział, jak i nam – organizatorom pozostało z nich mnóstwo wspaniałych i wesołych wspomnień. Co prawda przez brak śniegu nie mogliśmy ulepić bałwanów, pojeździć na sankach, zorganizować bitwy na śnieżki, ale i tak przez te dwa tygodnie naprawdę wiele się działo.

Najpierw uczestnicy imprezy „W krainie fantastyki” zobaczyli wystawę „Miłość i cz. II – świat Gwiezdnych Wojen, Tolkiena i Japonii”. Członkowie Akademii bardzo szczegółowo opowiedzieli nie tylko o eksponatach, ale także o historii Japonii i ciekawostkach z filmów Star Wars, Hobbit i Władca Pierścieni. Następnie odkrywcy świata fantastyki wzięli udział w warsztatach. W holu DK przygotowanych było pięć stanowisk, na których należało wykonać różne zadania. Z pomocą członków Akademii dzieci grały w gry tematyczne, zapisywały swoje imiona pismem runicznym, walczyły na miecze świetlne, odszyfrowywały wiadomości. Ostatnim etapem imprezy były zawody na placu DK. Dla uczestników przygotowano trzy konkurencje: strzelanie z łuku oraz rzuty młotami i podkowami do celów.

Pierwszy tydzień ferii pod hasłem: „W krainie fantastyki” rozpoczęliśmy projekcją filmu animowanego pt.: „Królowa śniegu”3D.  Następnie dzieci spotkały się z funkcjonariuszem policji, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Najmłodsi wzięli udział w międzygalaktycznym turnieju o żądło Bilbo Bagginsa, stworzyli własne fantastyczne stroje z surowców wtórnych oraz stworzyli własne krótkie filmiki, poruszające problematykę ekologiczną. W czwartek odbyła się Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej oraz na tor saneczkowy na stoku Dębowca. Podczas wizyty w studio uczestnicy zaznajomili się z procesem produkcji filmu animowanego, poznali kolejne etapy jego tworzenia i poszerzyli swoją wiedzę na temat takich pojęć, jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Odwiedzili znanych  i lubianych bohaterów: Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerza, kaprala Marcina, Profesora Gablaa, Smoka Wawelskiego, Misia Kudłatka, Kapitana Klipera, a nawet samego Mikołaja Kopernika. Wizytę zakończyła projekcja filmu animowanego. Po zwiedzaniu na najmłodszych czekało wesołe, zimowe szaleństwo na torze saneczkowym i na placu zabaw, położonym na Słonecznej Polanie, na stoku Dębowca u podnóża góry Szyndzielnia.

Drugi tydzień ferii „W 5 dookoła Azji” otworzy seans filmu pt.: „Skubani” 3D. Podczas tego tygodnia dzieciaki przeniosły się w odległe zakątki Azji. Były w Japonii, „przeszły” Wielki Mur, zatańczyły kazaczoka. We wtorek odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną, którą dokładnie zwiedziły oraz wzięły udział w „Wielkim Quizie o Chinach”. Następnie udały się do kęckiego oddziału Poczty Polskiej, gdzie zobaczyły jak wygląda droga listu, którego wędrówka zaczyna się w okienku pocztowym, a kończy u adresata. We środę wszystkie chętne dzieci wzięły udział w widowiskowym „Spotkaniu z magią” mistrza Marka Lorka z Krakowa.  Pokaz iluzji zachwycił wszystkie zebrane na sali widowiskowej osoby. W czwartek na dzieci czekała niesamowita podróż do Mongolii. Podczas wycieczki do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata” w Krakowie 39 osób zwiedziło sześć osad
z rożnych części świata oraz wzięło udział w warsztatach pt.: „W mongolskiej jurcie”, gdzie poznali realia życia na rozległych mongolskich stepach. W oryginalnej jurcie odkryli przeszłość tego kraju, uczestniczyli w zabawach i przymierzali tradycyjne stroje.

Artystyczna zimę w mieście zakończyła taneczna zabawa podczas Azjatyckiego Balu Karnawałowego.

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=XGvk7Rjv7zM”]

Źródło:
Dom Kultury w Kętach / fot.arch.DK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*