Konferencji nie będzie. Burmistrz Gminy Kęty nie przychylił się do naszego wniosku

Odpowiedz_KetySzanowni mieszkańcy, kilka temu pisaliśmy o naszym wniosku z art. 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego skierowanym do Burmistrza Gminy Kęty. Zawarliśmy w nim propozycję, aby nagradzać pracowników samorządowych i jednocześnie powiadamiać o ich nagradzaniu w podobny sposób, w jaki informuje się o nagrodach przyznawanych w naszej gminie sportowcom, którzy osiągają wybitne rezultaty, twórcom i artystom, nauczycielom, czy uzdolnionym uczniom. Uważaliśmy, że w interesie społeczności gminy Kęty jest to, aby podobną sławą cieszyli się pracownicy samorządowi, którzy zasłużyli się gminie szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej. Stąd nasz wniosek. Właśnie otrzymaliśmy od Burmistrza Gminy Kęty. Poniżej jej treść.

Treść naszego wniosku wraz z argumentami za jawnością nagród dla pracowników Urzędu Gminy można zobaczyć tutaj: Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Kęty.

A oto dzisiejsza na złożony wniosek:

Odpowiedz_Kety

Przypomnijmy, art. 241 kpa daje każdemu obywatelowi prawo do składania wniosków w sprawach „ulepszenia organizacji, wzmocnienia praworządności, usprawnienia pracy i zapobiegania nadużyciom, ochrony własności, lepszego zaspokajania potrzeb ludności”.

Mieliśmy nadzieję, że podobnie jak w przypadku wystąpienia do poprzedniego Burmistrza Gminy Kęty (styczeń 2013 r.) o utworzenie gminnego rejestru umów (z kim, za ile i na co urząd zawiera umowy – zobacz art.: Ku większej przejrzystości Gminy Kęty…), tak i teraz obecny  Gminy Kęty przychyli się do naszego wniosku, o publiczne (po)informowanie o osobach nagradzanych w Urzędzie Gminy Kęty.

Mimo, iż tak się nie stało, miejmy nadzieję, że  będzie wsłuchiwał się w głosy mieszkańców i brał pod uwagę przyszłe inicjatywy przez nich zgłaszane – do czego nieustannie zachęcamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Sportowe, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na Konferencji nie będzie. Burmistrz Gminy Kęty nie przychylił się do naszego wniosku

 1. inżynier pisze:

  Burmistrz Kleczar napisał w piątek na swoim facebooku https://www.facebook.com/KrzysztofJanKleczar/posts/458037871041858

  że: „W bieżącym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat NIKT! w Urzędzie Gminy Kęty nie dostał premii czy nagrody zwyczajowo przyznawanej po absolutorium.”

  jest to manipulacja wyborcami i mieszkańcami bo zapomniał dodać ze w grudniu 2014 roku w ciągu kilkunastu dni od objęcia przez dwóch wiceburmistrzów Rafała Ficonia i Marcina Śliwe przyznał im od razu po 1000zł nagród. jak to jest ze w tak krótkim okresie grudnia można az tak się wyróżnić że od razu oprócz sowitej pensji otrzymać po 1000zł premii?

  • mieszkaniec pisze:

   Kolego czas sie obudzić mamy 2015 nie 2014 . A dostali brutto czy netto ? tylko prawdę napisz i nie pomyl się

   • figielek pisze:

    brutto czy netto? a może tara?

   • Też mieszkaniec pisze:

    Ty chyba też zasypiasz chodzi o nagrody które przyznał Klęczar i jakie ma to znaczenie czy brutto,czy netto zwłaszcza gdy chodzi o nagradzanie ludzi za dwa tygodnie pracy.

    • mieszkaniec pisze:

     Widocznie za coś nagrodził nawet za dwa tygodnie pracy zwłaszcza jak sie dostaje 500 zł tej nagrody . Masz jakies wąty do ich pracy ? zależy ci na tych 5 stówach to trzeba było startować na burmistrza a nie teraz się użalać , bo jak Bak przyznawał nagrody za nic nierobienie to miałeś pyszczek zamkniety a teraz ujadasz .

     • Jajcarz pisze:

      Nie wiem czy zauważyłeś, mowa tu o vice-burmistrzach nie wybieralnych w wyborach powszechnych, ale ja w tym przypadku na zasadzie koleżeńskiej, czyli przyniesionych w teczkach. Chciałbym wiedzieć za co ich nagrodził bo to ewenement nawet w tym kraju.

 2. Jajcarz pisze:

  Patrząc na niektóre godziny wpisów na Facebooku pana burmistrza, zastanawiam się czy pensja burmistrza na poziomie premiera tego kraju( ok 12 tyś złotych) ma coś wspólnego z wpisami w godzinach urzędowania. Innego powodu tak dużej pensji nie widzę. Skoro ma być transparentnie proszę podać jaka jest średnia pensja w urzędzie. W końcu to publiczne pieniądze. O jakich oszczędnościach pan pisze, czy wpompowanie w siatkówkę kolejnych pieniędzy podatników to te oszczędności.
  https://www.facebook.com/KrzysztofJanKleczar/posts/458037871041858

  • Gregor pisze:

   Komunikacja z mieszkańcami też należy do jego obowiązków i chyba nie ma w tym nic złego, że robi to za pomocą portalu społecznościowego.

   • Gocha pisze:

    Tak , ale nie strony prywatnej. Dziwnie nie wykazuje takiej inicjatywy na stronie Info Kęty i nie odpowiada na zadane tam pytania.

    • Gregor pisze:

     A co to za różnica jakiej strony używa? Przecież wyraźnie jest tam napisane, że jest to strona Krzysztofa Klęczara Burmistrza Gminy Kęty. Czepiacie się dla samej zasady, żeby się czepiać.

     • kęczanka pisze:

      nikt sie nie czepia, ale wedlug mnie jest roznica, bo z facebooka nie korzysta za duzo osob w gminie a nawet jakby, to raczej mlodzi i niekoniecznie musza miec wsrod swoich znajomych burmistrza, i nie musza sledzic wszystkiego co on wypisuje na facebooku.
      jak chce o czymkolwiek poiformowac wszystkich mieszkancow, to nie na swojej stronie facebookowej a raczej na glownej urzedu. i tyle. pozdrawiam

     • Franz pisze:

      Skoro nie widzisz różnicy, to w jakim celu jest założona za pieniądze podatników strona Info obsługiwana przez dobrze opłacany dział promocji w liczbie 9 osób + asystent. Dla inteligentnych ludzi bycie na Facebooku to obciach.

      • Gregor pisze:

       No tak, Twoja wypowiedź idealne pasuje do pewnej grupy społecznej, którą można bardzo krótko scharakteryzować: ” jestem tolerancyjny i szanuje zdanie innych pod warunkiem, że jest takie jak moje”. Głównym celem Twojego wpisu było po prostu obrażenie jak największej ilości osób, bo przecież oni używają Facebooka i są mało inteligentni, nie to co Ty.

    • mieszkaniec pisze:

     a zadałaś chociaż jedno ? – żałosne

 3. Marta pisze:

  Wielka szkoda. Teraz w Urzedziebeda robic co chca

 4. mieszkaniec pisze:

  I bardzo dobrze . Po co generować nastepne koszty jakiejś tam konferencji . Nagrody przyznawane urzednikom są jawne . Jak tylko je otrzymują zaraz mozna przeczytać w Gazecie Krakowskiej .

  • Sebastian pisze:

   Jakie koszty? Dla kogo? Chyba dla prasy, bo jakoś musi dojechać, sprzęt zabrać. A sal chyba w urzędzie nie brakuje. Wie Pan co Panie…”mieszkaniec” nie rozumiem, skąd u Pana takie oburzenie. Nie jestem urzędnikiem, ale jeśli dostałabym nagrodę to miło by jeszcze zostać wyróżnionym dodatkowo przez Pana Burmistrza na konferencji prasowej. To by znaczyło, że jestem docenionym pracownikiem i coś dobrego robię dla ludzi i mieszkańcy by się mogli o tym dowiedzieć z lokalnych mediów. Mógłbym przedstawić się osobiście. Dlaczego dla sportowców może być zwołana konferencja prasowa a dla urzędników już nie?
   Moim zdaniem, cieszmy się, że mamy urzędników, którzy są doceniani i dostają nagrody za swoje poświecenie i pracę. I mamy nadzieję, że kiedyś ich będziemy mogli oglądać.

  • Wojtek pisze:

   Szkoda, że nie w New York Times. Nas interesuje , aby to było na stronie Urzędu Gminy w Kętach a nie w Gazecie Krakowskiej.

 5. Novak pisze:

  Chyba podobnie jak w Krakowie czas zrobić referendum by walczyć z arogancją i lekceważeniem mieszkańców przez burmistrza . Miało być ponad podziałami i transparentnie, a wyszło jak zwykle, czyli wielka rodzina za publiczne pieniądze.

 6. ewe pisze:

  Boi się….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*