Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Kęty

Wniosek_Nagrody_ketyW nawiązaniu do opublikowanej w marcu 201 r. na łamach naszego portalu listy pracowników Urzędu Gminy Kęty, którzy otrzymali nagrody (zobacz: Wysokość nagród pracowników Urzędu Gminy Kęty…) chcielibyśmy zaproponować, aby nagradzać pracowników samorządowych i jednocześnie powiadamiać o ich nagradzaniu w podobny sposób, w jaki informuje się o nagrodach przyznawanych w naszej gminie sportowcom, którzy osiągają wybitne rezultaty, twórcom i artystom, nauczycielom, czy uzdolnionym uczniom.

Mieszkańcy, za sprawą działalności informacyjnej i promocyjnej gminy, mają świadomość, jak daleko zaszedł chociażby UMKS „Kęczanin” Kęty. Uważamy, że w interesie społeczności gminy jest to, aby podobną sławą cieszyli się pracownicy samorządowi, którzy zasłużyli się gminie szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej. Stąd też nasz wniosek z artykułu 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego w tej sprawie.

Treść wniosku złożonego do Burmistrza Gminy Kęty:

Pobierz plik: Konferencja prasowa nagrodzonych urzędników – wniosek KPA – Kęty lub przeglądaj (kliknij przycisk „+” aby powiększyć):

Czy tak samo jak z rejestrem umów w roku 2013 (Obywatelski cud), stanie się niejako inspiracją i wzorem dla innych gmin jeśli chodzi o jawność finansów publicznych, nagród dla pracowników? Czas pokaże.

Gdy tylko otrzymamy odpowiedź ze strony Burmistrza, opublikujemy ją na portalu.

AKTUALIZACJA (7 sierpnia 201 r.):

Jest odpowiedź Burmistrza:

Konferencji nie będzie. Burmistrz Gminy Kęty nie przychylił się do naszego wniosku

Zobacz także:

Wysokość nagród pracowników Urzędu Gminy Kęty za 2010, 2014 i 2015 r. (AKTUALIZACJA)

Władze Goleniowa jakie pierwsze w Polsce ujawniły pełne informacje o nagrodach urzędników

Wniosek_Nagrody_kety

Fragment wniosku z art. 241 KPA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na Konferencja prasowa nagrodzonych pracowników Urzędu Gminy Kęty

 1. bonzo pisze:

  w ocenie wielu.. ten portal jest najbardziej sensownym..merytorycznym.. i dociekliwym medium w naszej gminie. Jestem jednym z tych wielu.

 2. Gregor pisze:

  Przestańcie pisać jakieś bzdury o pracy społecznej wykonywanej przez redaktora tego portalu. Przecież ta osoba robi to bo po prostu to lubi, sprawia jej to satysfakcje i w jakimś stopniu się pewnie spełnia. Jeżeli by tego nie lubiła i nie sprawiało jej to satysfakcji to by tego nie robiła. Proste.
  Społecznie to można iść kościół posprzątać.

  • alen pisze:

   Pewnie lubi tą pracę, ale to nie znaczy ,że to nie jest praca społeczna a ty Gregor i kilku innych robi wszystko ,żeby tą pracę przestał lubić. Idź chociaż kościół posprzątać społecznie.

 3. Marek pisze:

  Drogi „mieszkańcu” skoro nie podoba Ci się praca redakcji i redaktora – jest na to prosta rada – NIE CZYTAJ. Większa część mieszkańców sołectwa jest bardzo zadowolona z pracy redakcji, co więcej podziwia za bezstronność, wytrwałość, sumienność i pracę non profit.

  Dla niezadowolonych polecam – faktykety.pl tam na pewno przeczytacie o skromności i wielkiej pracy Pana Burmistrza dla lokalnej społeczności.

  • Śledczy pisze:

   Brawo, brawo, brawo widać trafiliście w czuły punkt naszych urzędasów. Zgadzam się z osobami które uważają, że trzeba zmniejszyć te biurokrację, tyle ludzi a jak trzeba coś załatwić to droga przez mękę. Survival po wszystkich biurach i piętrach.Oczekujemy opublikowania na oficjalnej stronie miasta średniej kwoty zarobków w kęckim urzędzie.

  • mieszkaniec pisze:

   Mnie akurat nie interesują opinie popleczników byłego Burmistrza Bąka . Jakoś nie piszecie o tym jakie dał odprawy swoim kolesiom . Marku jak ci się nie podobają moje opinie to – NIE CZYTAJ . Kazdy ma prawo wyrażać swoje zdanie gdzie chce i jak chce .

   • kuba pisze:

    Drogi „Mieszkańcu” już nadto widać ,że jesteś bardzo blisko tego jądra o ile nie samym jądrem a ludzi, którzy chcą otrzymać informację publiczną traktujesz jak wrogów. Z pewnością nie przyniesie chluby Burmistrzowi takie działanie.

   • Jajcarz pisze:

    Pisz co chcesz tylko po co te głupawe polemiki uprawiasz. Wyrażaj swoje zdanie, szanuj zdanie innych.

 4. pamiętający pisze:

  Pan Redaktor Hałat zapomniał jakim był orędownikiem – jako Howard – pana Bąka na początku jego kadencji, np. w 2011 r., jak na wszelkiech portalach od kęckich po oświęcimskie uprawiał gorący polityczny marketing swojego idola. Z przytupem zwalczał Pan każdego, komu się Bąk nie podobał. Wkręcał się Pn nawet jako admin na takie portale jak kęty phorum (po czym ono zdechło). A to, że Panu Hałatowi/Howardowi po jakimś czasie przeszła miłośc do Bąka i dziś rżnie pan poczciwca, to już inna sprawa. Teraz ma Pan swoją stronkę i udaje cnotę walcząca o prawdę i przejrzystość. Śmieszne, ale lepiej tak, niżby Pan nadal tkwił w tym bąkowskim oczadzeniu.
  Nie wiem, czy Pan puści ten komentarz, ale to już Pańska sprawa.

  • Kazek pisze:

   Następny anonimowy się znalazł z wąskiego kręgu niezadowolonych. Najlepiej aby się nikt do was nie wtrącał tak? A jak się chwali Urząd to tego nie widzicie?

  • Kęczanin pisze:

   Jak byliście w opozycji to nie przeszkadzało wam patrzenie na ręce Bąkowi , Klęczar robi to samo co Bąk, kolesie na stanowiskach, znajome krytykował duża pensje Bąka sam ma identyczną( mniejsza tylko ze względu że jeszcze w życiu niewiele zrobił) Ta sama klika co poprzednio brawo portal że tropicie te przekręty i dbacie o nasze pieniądze.

   • Ala pisze:

    Uważam, że jakby portalu nie było, mało kto by tyle wiedział,co się dzieje w okolicy, Panie redaktorze, dziękujemy Ci.

   • mieszkaniec pisze:

    Szkoda tylko , że nie zobaczysz jak się teraz bawią w powiecie , żródło: „gazeta miejska ” zobacz jak pan Jurzak szkoli swoich po Tatrami , za czyje pieniądze ? za swoje ?.

   • mieszkaniec pisze:

    Oj widzę , ze nosa poza komputer jeszcze nie wystawiłeś Kęczanin . Według twojego toku myślenia Klęczar w życiu nic nie zrobił , to Bąk powinien pracować społecznie .

  • Jakub pisze:

   Przyjrzyjcie się Państwo ile zacietrzewienia jest w słowach jakiegoś ” pamiętliwego”
   jaka retoryka. Dlaczego tak boi się ujawniać nagrody, co w tym złego?

  • łączyć a nie dzielić pisze:

   Fajnie tak anonimowo straszyć redakcję? bo wypisywanie takich bzdur ma konkretny cel . Pytanie do „pamiętliwego”

  • mieszkaniec pisze:

   Dokładnie – nic dodac nic ująć

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie,

   Trudno jest polemizować z anonimem. Proszę zauważyć, że ja podpisuję się swoim nazwiskiem, również w pismach kierowanych do urzędów. Odmienia Pan moje nazwisko przez przypadki, a sam nie chce się przedstawić.

   Gwoli uściślenia: portal działa od 2011 r. Działalność projawnościową prowadzimy w zasadzie od początku, a aktywniej od 2012 r., a więc przede wszystkim za kadencji burmistrza Bąka. Proszę prześledzić nasze artykuły z lat 2012 – 2014. Pisaliśmy o tym także w komentarzu w tej dyskusji. Wbrew temu, co Pan pisze, kontynuujemy nasze akcje na rzecz jawności urzędu niezależnie od opcji politycznej, z jakiej wywodzi się aktualny włodarz Kęt. Burmistrzowie się zmieniają, portal trwa. W przeciwieństwie do portali, których racja bytu polegała na krytykowaniu oponentów, a które po zmianie władzy – ograniczyły niestety do minimum „dociekliwość” dziennikarską, portal Nowej Wsi działa i rozwija się. Otrzymujemy coraz więcej wsparcia od samych mieszkańców, którzy oczekują takich działań, niektórzy już pomagają, inni taką chęć zgłaszają.

   Po raz kolejny podkreślam, że robimy to dla mieszkańców, nie dla zysku (strona prowadzona jest społecznie), i nie dla kariery politycznej na lokalnym szczeblu. Działamy na rzecz jawności w sposób, z którego, nota bene, może korzystać każdy obywatel. Zachęcamy do tego od paru lat. Uświadamianie obywatelom ich praw i zachęcanie do korzystania z nich (np. z prawa do informacji) – to jeden z celów, który przyświeca portalowi od początku istnienia. Chcemy dobrze zarządzanej administracji, dobrze zarządzanego urzędu, gminnych instytucji publicznych, jawności wydatkowania pieniędzy publicznych, a w nawiązaniu do art. 1 prawa prasowego: „Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej”.
   Działalność portalu nie może ograniczać się jedynie do pisania samych pochwał dla władzy, czy kopiowania informacji ze strony gminy, ważną jej część stanowi obywatelska kontrola władzy (watchdog). Nie walczymy z władzą, ale walczymy dla mieszkańców i o mieszkańców.

   Pozdrawiam
   Marcin Hałat

   • Kazia pisze:

    Panie Redaktorze wielki szacunek dla Pana społecznej pracy .Jak widać z perspektywy kilku lat nie podoba to się zarówno poprzedniej jak i tej władzy. My jesteśmy z Panem.

   • potrafiący docenić pisze:

    Wystarczy otworzyć historyczna galerię zdjęć i filmów Video z przeróżnych uroczystości czy zebrań wiejskich tam widać mrówczą codzienną a także w soboty i święta pracę za darmo , społecznie dla nas mieszkańców dla promocji naszej Gminy. Inni ani by słyszeć nie chcieli że można coś robić społecznie ciekawy jestem czy ktoś z obecnej i poprzedniej władzy mu podziękował. My dziękujemy.

    • melba pisze:

     Dokładnie piękne słowa! Szkoda tylko, że są na tym świecie ludzie, którzy nie potrafią takiego zaangażowania- jak Pana Redaktora-docenić. Pewnie przez zazdrość. Łatwo jest kogoś krytykować. Tak jak wspominam popieram w 100% i mam nadzieję, że Pan Burmistrz przemyśli sprawę….. Mam również nadzieję, że takich ludzi jak Pan Hałat będzie co raz więcej, bo większość chce wiedzieć na co idą nasze pieniądze!!! A taka osoba jak mieszkaniec czy pamiętający to może pracują w Urzedzie i się czegoś boją 🙂

   • mieszkaniec pisze:

    Panie Redaktorze co prawda nie z nazwy ale wiadomo o jaki portal chodzi , który to podlega pańskiej krytyce , tylko ma pan chyba złe informacje . Otóż : portal Fakty Kety jest niczym innym jak portalem mieszkańców. Tam artykuły pisali sami mieszkańcy co zreszta da się zauważyć , pan jednak tego nie widzi . Zatem krytyka z pańskiej strony jest trochę śmieszna , bo jeżeli takie zdanie wyrażałby mieszkaniec to jest to jeszcze wybaczalne , ale nie osoba która podaje się za Redaktora . Z dziennikarstwem to pan jednak nie ma nic wspólnego , albo opuszczał pan wykłady .

    • Marek pisze:

     Skoro dla Ciebie mieszkańcem są cztery osoby, gdzie obecnie dwie z nich reprezentują władze wykonawczą a dwie władze uchwałodawczą to gratuluje. Dziwnym trafem od momentu wyboru p. Klęczara na Burmistrza mieszkańcy uciszyli swoją aktywność na portalu do minimum. Kto tu jest śmieszny każdy może zaobserwować.

  • melba pisze:

   Pan „pamiętający” jest jak widać przeciwniekiem z kolei Pana Bąka. A tu prosze Pana nie chodzi o to kto jest za jakim burmistrzem, chodzi o JAWNOŚĆ…. Na co idą nasze pieniądze. MA Pan Panie Redaktorze 100% poparcie. Brawo!!!!!

 5. mieszkaniec pisze:

  Szanowny Panie Novak . Zgadza się nie ma przymusu bycia burmistrzem ale też nie nic nie stoi na przeszkodzie aby na ten „stołek” kandydować jak tak bardzo bolą ich zarobki. Ciekaw jestem czy szanowny pan się zaznajomil z tymi ich zarobkami ? Chyba jednak nie . Tak samo jak oświadczeń majątkowych szanowny pan nie potrafi odczytać . Otóż owe oświadczenia są za poprzedni rok a więc w przypadku burmistrzów ich osiągnięty dochód pochodził nie z pracy w urzędzie. Proszę mi wskazać choć jedną gminę w Polsce gdzie burmistrzowie pracują charytatywnie? A pan tak by pracował?

 6. mieszkaniec pisze:

  Zastanawia mnie dlaczego pan tak aktywnie nie pytał byłego burmistrza o nagradzanie swoich pracowników ? Proszę tez się nie przechwalać , iż to za pana sprawą mieszkańcy się dowiedzieli o nagrodach urzędników , gdyż o tym można było przeczytac w gazecie . Interesuje pana ile kto dostaje , ale ile kto pracuje już nie . Proszę się tym zainteresować ile w miesiącu burmistrz ma wolnych sobót czy niedziel , jak i jego podwładni. Przykre to bardzo , że potrafi pan tylko patrzeć kazdemu do kieszeni , a na ich pracę już nie . I to ma być redaktor ? z brakiem obiektywizmu ?

  • Redakcja pisze:

   Szanowny mieszkańcu,
   1. Nie za bardzo rozumiemy zarzut z Pana strony cyt. „dlaczego pan tak aktywnie nie pytał byłego burmistrza o nagradzanie swoich pracowników”? Początkiem roku zapytaliśmy aktualnego burmistrza o nagrody w roku „wyborczym” 2014 (wtedy w zdecydowanej części roku funkcję sprawował poprzedni burmistrz). Ponadto opublikowaliśmy listę nagrodzonych pracowników w roku 2010 i 2015. Poprzedniego burmistrza (podobnie jak obecnego) aktywnie pytaliśmy o wiele spraw, np. rejestry umów, skany umów z wykonawcami, protokoły z zebrań wiejskich wraz z załącznikami, o dane kontaktowe do radnych, terminy zakończenia inwestycji (skatepark, obwodnica Kęt,…), opinie o kandydatach na stanowiska dyrektorów GBP, DK i Muzeum, szczegóły przeprowadzonych naborów na stanowiska urzędnicze, itd. Jeśli interesują Pana szczegóły, to proszę wystąpić do Burmistrza o to, jakie wnioski o udostępnienie informacji publicznej kierowane były na przestrzeni ostatnich np. 4 lat do UG Kęty.
   To, że nagrodami się zainteresowaliśmy w tym akurat roku, to m.in. pokłosie dyskusji w mediach na ten temat i propozycji zmian w prawie. Szkoda, że nie przeczytał Pan uważnie naszego artykułu: https://www.nowa-wies-kety.pl/wysokosc-nagrod-pracownikow-urzedu-gminy-kety/
   2. Dalecy jesteśmy od chwalenia się dla samego chwalenia. Jeśli w którychś mediach (gazecie, jak Pan pisze) wcześniej opublikowano listy pracowników urzędu gminy Kęty, którzy otrzymali nagrody oraz wskazane jest uzasadnienie tych nagród, to proszę o wskazanie źródła. Chętnie poczytamy. Być może faktycznie któraś redakcja wcześniej wystąpiła z identycznym pytaniem do UG Kęty i opublikowała takie dane wcześniej, o czym nie wiemy.
   3. Nie bardzo rozumiemy też zarzut, że interesuje nas ile kto dostaje nagród. Uważamy, że powinniśmy się cieszyć z faktu, że mamy takich wyróżniających się pracowników, którzy otrzymują gratyfikacje finansowe, i w jakiej wysokości. Wydaje się przykrym, że burmistrz publicznie chwali (i dobrze!) ale jedynie świetnych sportowców, nauczycieli, trenerów i wyróżniających się uczniów, a o urzędnikach nie wspomina się nic. (Sam Pan na to zresztą zwraca uwagę). Pytamy się: Czy żaden z nich nie zasługuje na to, by być publicznie nagrodzonym? Chcielibyśmy to zmienić. Stąd nasz wniosek z art. 241 KPA.
   4. Co do Pana propozycji byśmy zainteresowali się ile w miesiącu burmistrz ma wolnych sobót czy niedziel, jak i jego podwładni, oraz jak i ile pracują, to nawet ciekawy pomysł. I jakby tak się chwilę zastanowić to w zasadzie pośrednio właśnie to robimy: pytając o to kto, ile i za co otrzymuje nagrody (w końcu otrzymuje się je za pracę wyróżniającą się, być może właśnie w niedziele, soboty i święta?). Myślę, że w tym punkcie się akurat zgadzamy. Tylko, że burmistrz – jak Pan wie – nie chciał podać nam w większość imion i nazwisk tych wyróżniających się pracą pracowników urzędu.
   Zresztą Pan również, tak samo jak redakcja, może zapytać Burmistrza kto i ile pracuje, jeśli już o tym Pan zaczął mówić. Uzyskaną odpowiedź ze strony UG prosimy przesłać potem do redakcji, a ją opublikujemy.
   5. I bardzo prosimy nie imputować nam braku obiektywizmu oraz patrzenia „każdemu do kieszeni”. Redakcję interesuje publiczny pieniądz. Jak i na co jest wydawany. I zwracamy uwagę to jak się współpracuje z podwładnymi burmistrza. Z wieloma pracownikami, z którymi mamy kontakt współpracuje nam się bardzo dobrze. Niektórych nawet przed burmistrzem zdarza nam się pochwalić. Niestety Burmistrz sam już tego przed mieszkańcami nie czyni.
   Mamy nadzieję, że ten wniosek z powyższego artykułu to zmieni. Pozdrawiamy!

   • mieszkaniec pisze:

    Być może pytał pan o skatepark , o nagrody jednak nie o odprawy też nie pytał pan , a szkoda , bo mieszkańcy mogliby poczytać .
    Ja nie potrzebuję pytać urzędu ile Burmistrz pracuje w soboty czy niedziele , bo to widać gołym okiem chociażby na portalu info Kety . I nie ja jestem redaktorem tego portalu aby o takie rzeczy zabiegać . Uważam , ze nagrody się należą zwłaszcza jak się pracuje po godzinach . Kazdy tu piszacy negujący Burmistrza Klęczara , nie zostaje po godzinach w pracy jak mu nie zapłacą tylko wybija godzina kopną w próg i nic ich nie interesuje . Obecny Burmistrz jak widać należy do osób skromnych nie wychwala się w mediach co robi , a robi dużo i sukcesywnie jednocześnie patrząc na pracę swoich podwładnych ma prawo ich nagrodzić . Co do chwalenia publicznie swoich podwładnych to zgadzam się z faktem , że tego nie czyni i bardzo dobrze , bo gdyby to robił , to ja juz widzę te komentarze przeciwników danej osoby .

  • Novak pisze:

   Brawo redakcja tak trzymać podobno miało być transparentnie więc w czym problem. Chciałem tylko przypomnieć niektórym, że nie ma obowiązku, przymusu być burmistrzem lub urzędnikiem ( wystarczy popatrzeć na oświadczenia majątkowe- nikogo chyba nie dziwi, że wszyscy garną się na urzędową posadę) Zgadzam się z głosami padającymi na innych forach, że urzędników w Kętach jest zdecydowanie za dużo.Gdzie te sukcesy nowej władzy jak również urzędników przez nich przyjętych, gdzie realizacja obietnic wyborczych. Trudno nazwać pracę nad swoim pijarem(burmistrz z dziećmi, burmistrz ze strażakami, burmistrz wręcza puchary, burmistrz na procesji itd.) pracą na rzecz miasta i jego mieszkańców. Czas chyba zastanowić się nad obniżeniem pensji burmistrzowi i jego zastępcom, do roboty radni bo poza podnoszeniem ręki i braniem diet nic nie robicie.

  • Tomek pisze:

   Oj „mieszkańcu”, „mieszkańcu” zastanów się co za bzdury wypisujesz ,widać ,że jesteś z bliskiego kręgu niezadowolonych z publikacji Redakcji .Nie pamiętasz, jak wcześniej urząd był proszony o udostępnianie informacji? Trzeba się z tym pogodzić czy to będzie za tego czy następnego Burmistrza . Nie widzicie że czasy się zmieniają i prawdziwych mieszkańców coraz bardziej interesują wydatki publicznych pieniędzy,że to nie jest li tylko zachcianka redakcji ale także wielu innych osób. Bardziej obiektywnych relacji nie widziałem.

   • mieszkaniec pisze:

    Brawo Tomek jesteś jak widać tym następnym , który chciałby ze swojej pracy otrzymywać kasę a Urzędnikom pracować społecznie .

    • Tomek pisze:

     Kolejne bzdury wypisuje „mieszkaniec” proszę wskazać ten fragment mojej wcześniejszej wypowiedzi , która by mówiła o pracy urzędników za darmo . Nie rozróżniasz prostego pytania: ile dostają ? nie koniecznie oznacza ,że za dużo dostają. Chodzi o samą informację a to czy dużo czy mało to mieszkańcy sami ocenią.

     • mieszkanka pisze:

      A Ty Tomku ( z imienia i nazwiska) ile zarabiasz? Jaki masz zawód i gdzie pracujesz? Też chciałabym się dowiedzieć jak masz wkład w nasz Gminny budżet ( jaki płacisz podatek) czy dostajesz jakieś świadczenia socjalne etc. ? W końcu to też moje pieniądze, nasze wszystkich mieszkańców…Jak wszyscy to wszyscy no chyba, że masz coś do ukrycia jak Burmistrz!

      • Jajcarz pisze:

       Pomyliłaś chyba osobę publiczną z prywatną. Widzisz jest mała różnica to o co można spytać osoba pobierająca pensję z publicznych pieniędzy( stąd oświadczenia majątkowe), nie bardzo pasuje już w stosunku do osoby prywatnej. Nie trzeba żyć za pieniądze podatnika – nikt nie będzie się tobą interesował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*