Pożar dzikiego wysypiska śmieci w Bulowicach

0125 kwietnia 2013 roku, przed godziną 12, zostało zadysponowane do pożaru dzikiego wysypiska śmieci w Bulowicach. Pożar miał miejsce przy ulicy Tunelowej tuż obok wiaduktu kolejowego. Do zdarzenia wyjechał jeden zastęp z naszej jednostki, jednak ze względu na specyfikację pożaru i potrzebę użycia dużej ilości wody KDR szybko zadysponował kolejny. Po przybyciu na miejsce stwierdzono palące się dzikie wysypisko śmieci w skład którego wchodził szeroki zakres odpadów komunalnych, głownie tworzyw sztucznych.

W pierwszej fazie akcji gaśniczej, ze względu na toksyczny dym, konieczne było użycie aparatów ochrony dróg oddechowych i podaniu 2 prądów wody w natarciu. Po opanowaniu sytuacji pogorzelisko spenetrowano za pomocą podręcznego sprzętu burzącego, a następnie zalano pianą gaśniczą.

Ustaleniem właściciela terenu i sprawcą lub sprawcami powstania wysypiska zajęła się kęcka Straż Miejska, która był na miejscu.

W akcji udział brały 2 zastępy OSP Kęty.

Źródło:
OSP Kęty | www.ospkety.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Sportowe, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*