Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kandydatami do Sejmu i Senatu RP w najbliższych wyborach parlamentarnych. Lista kandydatów dotyczy: w wyborach do Sejmu – okręgu nr 12 oraz w wyborach do Senatu – okręgu nr 30. Informacje te zamieszczone zostały na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pod linkiem: http://parlament2015.pkw.gov.pl.
Na stronie Mam Prawo Wiedzieć możecie dowiedzieć się o kandydatach nieco więcej. Przeglądnąć wypełnione kwestionariusze, porównać poglądy, obietnice, głosowania, itp. Wystarczy wpisać imiona i nazwiska kandydatów w wyszukiwarce, lub wyszukać kandydatów po numerze okręgu: Wyszukaj kandydata.
A tak wygląda lista kandydatów (Sejm i Senat) w naszym okręgu:
Okręg wyborczy w wyborach do Sejmu nr 12, siedziba OKW: Kraków
Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Beata Maria | SZYDŁO | parlamentarzysta | Przecieszyn | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
2 | Marek Władysław | POLAK | technik mechanik | Andrychów | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
3 | Jarosław Piotr | SZLACHETKA | nauczyciel | Myślenice | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
4 | Krzysztof Janusz | KOZIK | inżynier górnik górnictwa węgla kamiennego | Libiąż | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
5 | Jarosław Ludwik | JURZAK | pracownik samorządowy | Kęty | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
6 | Ewa Maria | FILIPIAK | inżynier energetyk | Wadowice | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
7 | Krzysztof | KASPEREK | politolog | Chrzanów | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
8 | Sławomir Paweł | HAJOS | technik pożarnictwa | Zawoja | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
9 | Janina | TRZASKA | nauczyciel | Chrzanów | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
10 | Zbigniew Stanisław | BIERNAT | burmistrz | Zator | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
11 | Jolanta Maria | MAJKA | technik rolnik | Zegartowice | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
12 | Mariusz Tomasz | KRYSTIAN | wójt gminy | Ryczów | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
13 | Stanisława Maria | ŁAGOSZ-MIROCHA | ekonomista | Zembrzyce | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
14 | Tomasz Piotr | SPANNBAUER | politolog | Sucha Beskidzka | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
15 | Anna Emilia | RAPACZ | nauczyciel nauczania początkowego | Lubień | Nie należy do partii politycznej |
16 | Filip Roman | KACZYŃSKI | parlamentarzysta | Wadowice | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |
Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Marek Jan | SOWA | ekonomista | Bobrek | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
2 | Dorota | NIEDZIELA | lekarz weterynarii | Kęty | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
3 | Robert Tomasz | MACIASZEK | prawnik | Chrzanów | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
4 | Joanna Grażyna | BOBOWSKA | dziennikarka | Krzywaczka | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
5 | Maciej Józef | KOŹBIAŁ | przedsiębiorca | Wadowice | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
6 | Stanisław | LICHOSYT | technik budowlany | Sucha Beskidzka | Nie należy do partii politycznej |
7 | Bartłomiej Łukasz | GĘBALA | urzędnik samorządowy | Libiąż | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
8 | Piotr Paweł | SZEWCZYK | pracownik samorządowy | Myślenice | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
9 | Urszula Maria | KALEMBA | magister pielęgniarstwa | Białka | Nie należy do partii politycznej |
10 | Wojciech Marek | KAJDAS | magister inżynier elektroniki | Laskowa | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
11 | Sylwia Urszula | ŻAK | dyrektor | Oświęcim | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
12 | Hanna Łucja | PADLIKOWSKA-LEŚNIAK | politolog | Myślenice | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
13 | Zofia Anna | JOŃCZYK | specjalista ds. księgowości | Kalwaria Zebrzydowska | Nie należy do partii politycznej |
14 | Magdalena Maria | SOKOŁOWSKA-GAWROŃSKA | aktorka | Kraków | Nie należy do partii politycznej |
15 | Lucyna | PRZYSTAŁ | przedsiębiorca | Wyźrał | Nie należy do partii politycznej |
16 | Tomasz | ŻAK | prawnik | Andrychów | Nie należy do partii politycznej |
Lista nr 3: Komitet Wyborczy Partia Razem
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Monika Anna | SZYMAŃSKA | psycholog | Kraków | Członek partii Partia Razem |
2 | Michał Grzegorz | KOWALÓWKA | pracownik naukowy | Kraków | Członek partii Partia Razem |
3 | Alicja Joanna | BERYT | grafik | Kraków | Nie należy do partii politycznej |
4 | Piotr Tytus | ACHINGER | pracownik naukowy | Ożarów Mazowiecki | Członek partii Partia Razem |
5 | Katarzyna Ewa | DERDA | redaktor | Trzebinia | Członek partii Partia Razem |
6 | Szymon Aleksander | CZYŻYK | historyk | Czechowice-Dziedzice | Członek partii Partia Razem |
7 | Halina Maria | BURZAWA | specjalista administracji | Kraków | Członek partii Partia Razem |
8 | Andrzej Witold | GUGAŁO | biolog | Kraków | Członek partii Partia Razem |
9 | Katarzyna Ewa | KUBAT | antropolog | Kraków | Członek partii Partia Razem |
10 | Jakub Henryk | HAŁUN | programista aplikacji | Kraków | Członek partii Partia Razem |
Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Emil Piotr | KRAWCZYK | inżynier budownictwa | Trzebinia | Członek partii KORWiN |
2 | Michał Daniel | ŚLUSARCZYK | przedsiębiorca | Dobczyce | Członek partii KORWiN |
3 | Bartłomiej Grzegorz | WYPARTOWICZ | dziennikarz | Palcza | Członek partii KORWiN |
4 | Mateusz Franciszek | MYDLARZ | przedsiębiorca | Poręba Wielka | Członek partii KORWiN |
5 | Katarzyna Anna | SKWARCZYŃSKA | przedsiębiorca | Alwernia | Nie należy do partii politycznej |
6 | Anna Zofia | MANDZIEJ | przedsiębiorca | Zator | Nie należy do partii politycznej |
7 | Tomasz Zdzisław | BABECKI | informatyk | Chrzanów | Nie należy do partii politycznej |
8 | Piotr Andrzej | SZUSTER | informatyk | Chrzanów | Członek partii KORWiN |
9 | Adam Aleksander | CZACHUR | sztygar zmianowy | Libiąż | Członek partii KORWiN |
10 | Wojciech Piotr | KRAWIEC | magazynier | Trzebinia | Nie należy do partii politycznej |
11 | Katarzyna | ZASŁONA | animatorka | Trzebinia | Nie należy do partii politycznej |
12 | Justyna Marzena | MIROCHA | pracownik produkcji | Palcza | Nie należy do partii politycznej |
13 | Melania Teresa | KOWAL | modelka | Wiśniowa | Nie należy do partii politycznej |
14 | Szymon Piotr | TROJAK | magazynier | Babice | Członek partii KORWiN |
15 | Agata Ewa | MOTYSIA | przedsiębiorca | Kraków | Nie należy do partii politycznej |
16 | Tomasz Józef | MYDLARZ | technik elektryk | Poręba Wielka | Nie należy do partii politycznej |
Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Józef | KAŁA | inżynier hutnik | Polanka Wielka | Członek partii PSL |
2 | Ryszard | CZAICKI | inżynier rolnik | Śleszowice | Członek partii PSL |
3 | Józef | BUDKA | ekonomista | Wadowice | Członek partii PSL |
4 | Bożena Halina | JOPEK | nauczyciel | Chrzanów | Członek partii PSL |
5 | Józef | DUDZIK | rolnik | Czasław | Członek partii PSL |
6 | Leszek | ŁYSOŃ | technik mechanik | Sułkowice | Członek partii PSL |
7 | Elżbieta Teresa | SZCZYGIEŁ | socjolog | Oświęcim | Nie należy do partii politycznej |
8 | Edyta Katarzyna | KLIMOWSKA-BOBULA | nauczyciel | Leśnica | Członek partii PSL |
9 | Ewa Maria | HYJEK | pedagog | Myślenice | Członek partii PSL |
10 | Jarosław Anatol | OKOCZUK | ekonomista | Psary | Członek partii PSL |
11 | Tomasz Marek | JAKUBOWSKI | nauczyciel | Wadowice | Członek partii PSL |
12 | Stanisława | WARTA | politolog | Juszczyn | Członek partii PSL |
13 | Małgorzata Maria | MATUSIAK | inżynier zootechnik | Kęty | Członek partii PSL |
14 | Daniel Janusz | JAROSZ | inżynier mechanik | Podolsze | Nie należy do partii politycznej |
15 | Beata Barbara | WIŚNIEWSKA | nauczyciel | Rozkochów | Członek partii PSL |
16 | Stefan Marian | SAWICKI | inżynier ochrony środowiska | Kraków | Nie należy do partii politycznej |
Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zdzisława Alicja | PIĄTKOWSKA | inżynier budownictwa wodnego | Mucharz | Członek partii Twój Ruch |
2 | Stanisław | RYDZOŃ | radca prawny | Grojec | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
3 | Halina | TALAGA | ekonomista | Wadowice | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
4 | Maciej | BIELAT | informatyk | Balin | Członek partii ZIELONI |
5 | Wit Mateusz | SARLEJ | dyrektor gimnazjum | Sucha Beskidzka | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
6 | Janusz Jarosław | WRZEŚNIEWSKI | elektronik samochodowy | Gaj | Członek partii Twój Ruch |
7 | Edyta Kazimiera | LUKS | przedsiębiorca | Oświęcim | Członek partii Twój Ruch |
8 | Marek Piotr | NAZAROWSKI | górnik | Oświęcim | Członek partii Twój Ruch |
9 | Szymon Przemysław | DRAB | inżynier bhp | Brzączowice | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
10 | Paweł | REJDYCH | technik elektroenergetyk | Myślachowice | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
11 | Alicja | ZIOBRO | emeryt | Myślenice | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
12 | Marta Beata | SCĄBER | technik telekomunikacji | Łączany | Nie należy do partii politycznej |
13 | Mirosław Zenon | SYGNAT | handlowiec | Chrzanów | Członek partii Twój Ruch |
14 | Franciszka Julia | MATUSZEWSKA | emeryt | Chrzanów | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
15 | Roman Stanisław | BARTYZEL | technik mechanik | Zawoja | Członek partii Sojusz Lewicy Demokratycznej |
16 | Barbara Maria | ŁAKOMY | ekonomista | Oświęcim | Nie należy do partii politycznej |
Lista nr 7: Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Józef | BRYNKUS | historyk – nauczyciel akademicki | Wadowice | Nie należy do partii politycznej |
2 | Radosław Paweł | SZOT | prawnik | Brzeszcze | Nie należy do partii politycznej |
3 | Grzegorz Roman | ZAWADZKI | socjolog | Jawiszowice | Nie należy do partii politycznej |
4 | Agnieszka | LECIEJEWSKA | hotelarz | Zawoja | Nie należy do partii politycznej |
5 | Kamil Mateusz | KASPRZAK | student prawa | Tomice | Nie należy do partii politycznej |
6 | Dariusz Antoni | KOŁODZIEJCZYK | ekonomista | Trzebinia | Nie należy do partii politycznej |
7 | Rafał Adrian | CHORĄŻY | student | Lanckorona | Nie należy do partii politycznej |
8 | Daniel Józef | KIERPIEC | prawnik | Kęty | Nie należy do partii politycznej |
9 | Kinga Katarzyna | MACIEJOWSKA | politolog | Sucha Beskidzka | Nie należy do partii politycznej |
10 | Ada Dorota | KARCZ-ZIELIŃSKA | fotografik-grafik | Klecza Dolna | Nie należy do partii politycznej |
11 | Andżelika Sylwia | MAJCHERCZYK | nauczyciel wychowania przedszkolnego | Regulice | Nie należy do partii politycznej |
12 | Mariola Beata | MITKA | marketingowiec | Dulowa | Nie należy do partii politycznej |
13 | Monika Katarzyna | BALIŚ | psycholog | Kraków | Nie należy do partii politycznej |
14 | Krzysztof Adam | ZGRZYWA | inżynier budownictwa lądowego | Chrzanów | Członek partii Prawica, „Prawica Marka Jurka” |
Lista nr 8: Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
Nr na liście | Imię | Nazwisko | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|
1 | Anna Maria | MIKLASZEWSKA | przedsiębiorca | Łódź | Nie należy do partii politycznej |
2 | Tomasz Andrzej | TOMASZEWSKI | prawnik | Alwernia | Nie należy do partii politycznej |
3 | Paweł Michał | JANAS | pracownik administracyjny | Wadowice | Nie należy do partii politycznej |
4 | Michał | CHOWANIEC | przedstawiciel medyczny | Sucha Beskidzka | Nie należy do partii politycznej |
5 | Radosław Bartosz | AMBROŻY | przedsiębiorca | Myślenice | Nie należy do partii politycznej |
6 | Grażyna | MOSTOWIK | ekonomistka | Chrzanów | Nie należy do partii politycznej |
7 | Leon Piotr | JAMROŻEK | przedsiębiorca | Wadowice | Nie należy do partii politycznej |
8 | Julia Karina | SZCZERBOWSKA | przedsiębiorca | Brzezinka | Nie należy do partii politycznej |
9 | Mariusz | STOKŁOSA | pośrednik w obrocie nieruchomościami | Oświęcim | Nie należy do partii politycznej |
10 | Kinga Agnieszka | SKOWROŃSKA | księgowa | Chełmek | Nie należy do partii politycznej |
11 | Zofia Stanisława | CORA | nauczyciel | Izdebnik | Nie należy do partii politycznej |
12 | Janusz | KOŁODZIEJCZYK | lekarz ortopeda | Nowa Wieś | Nie należy do partii politycznej |
13 | Michał Łukasz | KARCZMITOWICZ | prawnik | Trzebinia | Nie należy do partii politycznej |
14 | Edyta Małgorzata | DASZKIEWICZ | nauczyciel | Oświęcim | Nie należy do partii politycznej |
15 | Wojciech Jan | KAMUSIŃSKI | ekonomista | Oświęcim | Nie należy do partii politycznej |
Okręg wyborczy w wyborach do Senatu nr 30, siedziba OKW: Kraków
Nr | Imię | Nazwisko | Komitet zgłaszający | Zawód | Miejsce zamieszkania | Przynależność do partii politycznej bądź poparcie |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stanisław | BISZTYGA | Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP | ekonomista | Myślenice | Członek partii Platforma Obywatelska RP |
2 | Dariusz Bogdan | CHMIEL | „Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Polskie Rodziny Razem” | specjalista telekomunikacji | Wadowice | Członek partii Liga Polskich Rodzin |
3 | Andrzej Michał | PAJĄK | Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość | hutnik | Zawoja | Członek partii Prawo i Sprawiedliwość |