Zaproszenie do Muzeum w Kętach

W Święto Niepodległości 11 listopada 2012 r. w godz. 13.00-16.00 zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia bezpłatnego wystaw stałych muzeum. O godz. 15.00  w sali wystaw czasowych (piętro) odbędzie się 69. Spotkanie przy armacie poświęcone tematyce tradycji rolniczych. Spotkanie będzie składało się z dwóch części. Na początku dr Marta Tylza-Janosz przedstawi zarys funkcjonowania tej daty w życiu rolników w przeszłości w krótkim wykładzie pt. „Na świętego Marcina, czyli 11 listopada w tradycjach rolniczych.” W dalszej części Pan Edward Korczyk zaprezentuje historię i funkcjonowanie miejscowych kółek rolniczych w wykładzie pt. „Działalność kółek rolniczych w Kętach i okolicy w 150-lecie”.

Dwa tygodnie później, we wtorek, 20 listopada 2012 r. o godz. 16.30 odbędzie się kolejne Spotkanie przy armacie. Tym razem będzie to kontynuacja tematyki związanej z okolicznym ziemiaństwem w XIX i XX w. Spotkanie pt. „Błękitna krew i wojskowe zacięcie. Właściciele dóbr żywieckich (w tym majątku Czaniec, Bestwina) z dynastii Habsburgów w XIX i XX w.” poprowadzi dr Marta Tylza-Janosz. W trakcie spotkania zostaną przedstawione życiorysy oraz działalność społeczna i gospodarcza właścicieli wielkiego majątku ziemskiego utworzonego na tych terenach w XIX w. przez członków dynastii Habsburgów.

Serdecznie zapraszany – wstęp bezpłatny.

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*