Statystyki policyjne z weekendu i ostrzeżenie policji przed okresem zimowym

W dniach od 07 – 10 grudnia 2012 r. na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali jednego sprawcę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Ponadto przeprowadzili 76 różnego rodzaju interwencji, wylegitymowali 245 osób. Na drogach powiatu oświęcimskiego doszło jednego tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła jedna osoba, natomiast dwie zostały ranne. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 11 zgłoszonych kolizjach drogowych. 

Akcja Zima

Okres zimowy stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i nietrzeźwych. Każdego roku na terenie całego kraju odnotowuje się kilkadziesiąt przypadków zgonów w wyniku wychłodzenia  organizmu.

Aby nie dopuścić do tego rodzaju zdarzeń policjanci i strażnicy miejscy będą zwracać uwagę na miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne:  klatki schodowe, opuszczone budynki, altany działkowe. Odnalezionym,  proponować będą schronienie w oświęcimskiej noclegowni lub ogrzewalni.  Ponadto podczas służby funkcjonariusze zwrócą  uwagę na przystanki i dworce autobusowe gdzie mogą znajdować się śpiące osoby nietrzeźwe.

Oczekujemy również, jak co roku na zgłoszenia od mieszkańców powiatu oświęcimskiego,  którzy widząc osobę bezdomną lub nietrzeźwą śpiącą w klatce, piwnicy czy pod gołym niebem, powiadomią odpowiednie służby Policję lub Straż Miejską w ten sposób ratując jej życie.

Prosimy również  wszystkich mieszkańców powiatu aby nie byli obojętni na los swoich starszych, wymagających pomocy, samotnych sąsiadów. W takim przypadku  również wystarczy zgłosić ten fakt do najbliższego ośrodka pomocy społecznej lub powiadomić Policję.

Poniżej dwa przykłady z ostatniego weekendu.

Oświęcim. W nocy z 08/09 grudnia 2012 r. o godz. 23.50 policjanci otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby o nietrzeźwym mężczyźnie, który leży obok ławki przy ul. Budowlanych w Oświęcimiu. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce odnaleźli mężczyznę i przewieźli go kilkaset metrów dalej do miejsca zamieszkania oddając pod opiekę rodziny.

Skidziń. Natomiast  następnej nocy o godz. 02.50 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach odebrali telefon od nietrzeźwego mężczyzny, który oświadczył, że jechał autobusem, wysiadł na jakimś przystanku, następnie szedł pieszo i nie wie gdzie jest. Natychmiast  po informacjach przekazanych przez mężczyznę wszczęto jego poszukiwania. Zagubionego na ul. Wypoczynkowej w Skidziniu odnaleźli strażnicy miejscy.

Kup lub sprawdź czujnik tlenku węgla.
W okresie zimowym dochodzi do największej liczby zatruć tlenkiem węgla, przypominamy więc o wyposażeniu pomieszczenia, w którym funkcjonuje piecyk gazowy w specjalny czujniki tlenku węgla oraz sprawdzeniu drożności wentylacji. W ten sposób zadbamy o własne  bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych najbliższych.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*