Policjanci przeprowadzili akcję pn. „Klub Pancernika – klika w fotelikach”

KPP OświęcimKP Kęty - zdjęcia Klub Pancernika 2013 czerwiec   (1)Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz  policjanci z  Komisariatu Policji w Kętach, w różnych miejscach na terenie powiatu oświęcimskiego, przeprowadzili akcję pod nazwą „ Pancernika – klika w fotelikach”. W jej ramach podczas kontroli drogowej policjanci wręczali dzieciom pluszowe maskotki Pancernika Gustawa, aby zawsze pamiętały, że należy jeździć w prawidłowo zapiętym foteliku.

Na 50 skontrolowanych samochodów, w których przewożone były dzieci, policjanci ujawnili, aż 7 przypadków nieprawidłowego przewożenia dzieci, i w tych przypadkach zostali ukarani.

Pomimo tego, że policjanci każdego dnia przeprowadzają kontrole w ruchu drogowym, sprawdzając bezpieczeństwo przewożenia dzieci, akcja ta będzie cyklicznie realizowana na terenie naszego powiatu.

Prosimy więc kierowców – rodziców  lub opiekunów dzieci aby zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech nie czekając na zwrócenie uwagi przez policjantów.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*