Policjanci promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym na MotoPikniku 2013 w Oświęcimiu

_KPP Oświęcim Motopiknik 2013 (1)W dniu 25 sierpnia 2013 w Oświęcimiu na bulwarach miejskich oraz terenie Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego odbył się MotoPiknik Oświęcim 2013. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji i miała na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kultury jazdy. Dla uczestników organizatorzy oraz służby mundurowe przygotowali wiele atrakcji w tym: pokazy, konkursy, gry i zabawy w których każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami oraz znajomością przepisów ruchu drogowego.

W konkursach licznie brały udział również dzieci dla których przygotowali rowerowy tor przeszkód. Młodzi rowerzyści startowali w dwóch kategoriach wiekowych do lat 8, w której zwyciężył Jakub Michalak, drugie miejsce zajęła Magdalena Stybak, natomiast trzecie Aneta Socha. Z kolei w kategorii wiekowej od 9 do 12 lat zwyciężył Hubert Cichostępski, drugie miejsce zajął Marcin Makulec, a trzecie miejsce Aleksander Homa.

Tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym promowali również na swoim stoisku do którego zapraszał Inspektor Kot. Na stoisku prezentowany był również sprzęt oraz wyposażenie policyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Bardzo chętnie przymierzały one czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne, wsiadały na motor i za kierownicę radiowozu, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*