Komunikat prasowy z najważniejszymi informacjami dotyczącymi inwestycji drogowych oraz kolejowych w Małopolsce

__DSC8576Przedstawiamy przesłane przez Małopolski Region Platformy Obywatelskiej w Krakowie do naszej redakcji podsumowanie dzisiejszej (10 stycznia r.) wizyty roboczej w Małopolsce Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej Sławomira Nowaka.

Podsumowanie wizyty roboczej w Małopolsce Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej Sławomira Nowaka.

– Budowa trasy S7 ruszy jeszcze w tym roku – obiecał podczas wizyty w Małopolsce minister Sławomir Nowak. 10 stycznia r. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odwiedził Tarnów, Wieliczkę i Niepołomice.

__DSC8576 Minister Nowak, podczas wizyty w Małopolsce obiecywał, że jeszcze w roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację wschodniej obwodnicy Krakowa, od węzła Rybitwy do ulicy Igołomskiej, a jego budowa rozpocznie się już za rok. Przewidywany koszt inwestycji szacowany jest na około 690 mln (źródło: Wydział Technologii – Laboratorium Drogowe GDDKiA Oddział w Krakowie).

__DSC8637

– Już w tym roku rozpocznie się trasy S7 z Krakowa do Warszawy. W połowie roku będzie możliwe postępowania przetargowego na budowę odcinka od Rybitw do ul. Igołomskiej – mówił Sławomir Nowak, Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

W roku 2014 ma zostać wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla dalszego, 54 kilometrowego odcinka drogi, od węzła Igołomska do granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Odcinek ten ma być realizowany w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Szacunkowy koszt tego etapu inwestycji (dokumentacja, wykupy, roboty, nadzory) to około 2.890,0 mln zł (źródło: Wydział Technologii – Laboratorium Drogowe GDDKiA Oddział w Krakowie).

__DSC8616

Minister zapowiedział też kolejne inwestycje kolejowe. Mają to być m.in. modernizacje linii do Katowic, Tarnowa, Rzeszowa, a także Warszawy. Minister poinformował, że rozważana jest także budowa trasy do Centralnej Magistrali Kolejowej.

Przed południem odbyło się spotkanie ministra Sławomira Nowaka z prezydentem Tarnowa, Ryszardem Ścigałą, oraz lokalnymi władzami samorządowymi. Przedmiotem rozmowy były kwestie związane z układem komunikacyjnym wokół miasta. Później minister Nowak, w Laboratorium GDDKiA w Wieliczce, spotkał się z władzami Województwa Małopolskiego, marszałkiem Markiem Sową, v-ce marszałkiem Romanem Ciepielą oraz parlamentarzystami z regionu. Rozmowy dotyczyły priorytetów inwestycyjnych. Po spotkaniu w GDDKiA w Wieliczce minister spotkał się z burmistrzem Niepołomic Romanem Ptakiem. Tu została poruszona kwestia budowy dodatkowego zjazdu z autostrady A4 na potrzeby Niepołomickiej Strefy Ekonomicznej.

Źródło:
Małopolski Region Platformy Obywatelskiej w Krakowie | Zdjęcia: Wiktor W. Kammer – Małopolski Region PO

Powiązane artykuły:
Konferencja prasowa ministra Sławomira Nowaka w Wieliczce nie doszła do skutku

Informacja twórcy akcji s7wkrakowie.pl Sebastiana Piekarka na temat spotkania z ministrem transportu w Wieliczce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*