Gimnazjaliści z Nowej Wsi w Domu Pomocy Społecznej

W piątek, 30 marca 2012 r. czworo gimnazjalistów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi, pod opieką katechety ks. Mieczysława Pieli, odwiedziło pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej Komorowicach, nad którymi opiekę sprawują Siostry Elżbietanki.

Bardzo serdecznie przyjęła ich siostra Klara, przełożona Sióstr Elżbietanek, która podczas wizyty nowowiejskich gości zechciała być ich przewodniczką.

Młodzi wolontariusze: Klaudia Januszyk, Katarzyna Piskorek, Mateusz Januszyk i Skwarło przekazali podopiecznym Domu Pomocy Społecznej wielkanocne upominki wykonane specjalnie na tę okazję przez dzieci i młodzież szkoły w Nowej Wsi. Całą akcję zorganizowali, a następnie mieli pieczę nad młodzieżą, nauczyciele: Beata Dwornik, Barbara Ba-Gawęda, Anna Grzywa, Karolina Weźranowska, Grażyna Wasztyl i Hermina Dudziak.

Oprócz pięknych świątecznych paczek, 48 pensjonariuszy komorowickiego hospicjum mogło ucieszyć się smacznymi kołaczami, piernikami i ciasteczkami upieczonymi przez uczniów. Szczególnie jednak cieszyli się obecnością młodych dziewcząt i chłopców oraz składanymi przez nich – wzruszającymi – życzeniami świątecznymi. Starsze panie i panowie nie kryli wzruszenia z wizyty młodzieży, a młodzi również bardzo mocno przeżyli to szczególne spotkanie.

To już część szkolnej i parafialnej tradycji, że przedstawiciele naszych uczniów, zazwyczaj z katechetą, odwiedzają podopiecznych domów pomocy społecznej lub innych miejsc, których pensjonariusze szczególnie cenią sobie takie spotkania. Od kilku lat, jak dotąd z sukcesem, w naszej szkole staramy się krzewić idee wolontariatu zarówno wśród młodzieży, pracowników, jak i przyjaciół szkoły. Przedświąteczne i chwile spędzone z tymi, którym nie zawsze ma kto złożyć życzenia, zazwyczaj na długo pozostają w pamięci i sercach młodych wolontariuszy. Chyba nic tak bardzo nie uwrażliwia współczesnej młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, jak możliwość po prostu bycia z tymi, którzy naprawdę tej obecności potrzebują.

Korzystając z okazji, młodzi z Nowej Wsi, wraz z ks. Pielą, skorzystali z możliwości zwiedzenia studia radiowego radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Otrzymała także pamiątkowe o parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach z rąk ks. Jacka Marii Pędziwiatra, redaktora „Anioła Beskidów”.

„Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej i owocnej wizyty naszych wolontariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej Komorowicach. Bóg zapłać!” – podsumowuje tę niezwykłą inicjatywę ks. Mieczysław Piela.

 ZSG w

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*