60 drzew z okazji 60-lecia Grupy Kęty S.A.

60 drzew2W sobotnie popołudnie (20 kwietnia 2013 r.) w parku miejskim pojawiła się spora grupa osób, wyposażonych w łopaty i kilofy. Już kilkadziesiąt minut później cel ich „wizyty” był widoczny gołym okiem. Skromnie jak dotąd obsadzoną, parkową alejkę ozdobiło 60 nowych drzew. Magnolie i wiśnie piłkowane zakwitną jeszcze tej wiosny, tworząc kwiecisty szpaler.

Drzewka nieprzypadkowo zasadzono w parku właśnie teraz. Mają one upamiętnić 60-lecie istnienia największego zakładu w mieście – Grupy SA. Nasadzeń własnymi rękami dokonali natomiast przedstawiciele zarządu Grupy Kapitałowej i jej spółek, GK oraz włodarze gminy.

60 drzew1

– Chcieliśmy w sposób szczególny uczcić 60 lat istnienia Grupy na rynku. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się przetrwać trudny okres transformacji. Postanowiliśmy zaznaczyć to także w Kętach. Nadarzyła się doskonała okazja, ponieważ miasto miało wolną alejkę i udało nam się sfinalizować nasz pomysł – mówi Dariusz Mańko, prezes zarządu Grupy SA. – My przemijamy natomiast natura pozostanie. Drzewa będą przypominały o tych, którzy je zasadzili. To jest piękne miejsce. Mam nadzieję, że tą alejką będzie spacerowało wiele pokoleń.

Jest nam bardzo miło, że w związku z okrągłym jubileuszem zarząd Grupy wykonał tak znaczący gest w stronę lokalnej społeczności – mówi Tomasz Bąk, burmistrz Kęty. – Wzbogacenie miejskiego krajobrazu o te piękne drzewa z pewnością na lata upamiętni 60-lecie największego w gminie pracodawcy i będzie cieszyć oko mieszkańców Kęt.

60 drzew2

Źródło:
UG Kęty | car / foto. Małgorzata Olearczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*