Zobacz relację video z Malec Challenge Cup IV!

MalecCup160 graczy, 32 stanowiska i ponad 700 meczów do rozegrania w FIFA15. Tak w liczbach przedstawia się Malec Challenge Cup IV, który odbył się w ubiegłą niedzielę tj. 1 marca 2015 r. w Kętach. To prawdopodobnie największa taka impreza w Polsce! Przyjechali gracze z całego kraju. Do wygrania były konsole PlayStastion 4 (czytaj również artykuł z dnia 11 lutego 2015 r. Malec Challenge Cup IV). A teraz zapraszamy do obejrzenia relacji z tych rozgrywek!

Idea zrodziła się przed paroma laty w głowie miłośnika e-piłkarskiej serii Mariusza Pyki z Malca. W ciągu paru lat impreza z garażowej przekształciła się w największe tego typu rozgrywki w Polsce południowej. A są i tacy, którzy twierdzą, że w całej Polsce.

Piotr Grudziński do hali sportowej w Kętach przyjechał aż ze Szczecina. Na co dzień występuje w klanie Dark Venom, skupiającym też graczy Counter Strike’a. – Oczywiście nie jeżdżę wszędzie, ale z pewnością w ciągu ostatnich 4-5 lat to największy taki turniej w kraju – tłumaczy Grudziński. Oczywiście nie wliczając w to oficjalnych rozgrywek organizowanych przez EA Sports.

Grudziński często odwiedza turnieje w Poznaniu, ale te nie mogą równać się rozmachem z tym kęckim. Na MCC IV przyjechał też Maciej Zeman, oficjalny wicemistrz kraju w FIFA15 i… odpadł w fazie play off.

Zawody zwyciężył kęczanin Damian Laszczak, który w finałowej potyczce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych. Laszczak miał pod górkę ze względu na system rozgrywek.

– Dzięki temu, że jego rywal Łukasz Chowaniec z Oświęcimia wygrał główną drabinkę, miał jeden mecz do przodu, a rywalizacja finałowa odbywała się do dwóch zwycięstw. Mimo to do domu z nowiutką konsolą pojechał Laszczak ­– mówi Pyka. W finale zmierzyły się dwie drużyny Realu Madryt. Trzecie miejsce zajął Andrzej Niemiec z Chorzowa.

Mini-targi i mega-zajawka

Imprezie towarzyszyły targi, w trakcie których wystawiały się Zielona Jaskinia (prozdrowotne produkty z konopi), studio Lemon Sniff czy stoisko drukarek 3d. Atmosferę tworzyła muzyka grana na żywo przez dja Flowcuta.

– Dla nas to było potężne przedsięwzięcie organizacyjne, łącznie w akcję było zaangażowanych ok. 25 osób, z czego ośmioro miało naprawdę dużo spraw na głowie ­– opowiada Pyka. Co istotne, wszyscy robili to z poczucia zajawki i obowiązku, nikt na imprezie nie zarobił.

– Gdyby mnie ktoś wczoraj zapytał, czy zrobimy kolejną edycję, tobym odpowiedział, że na pewno nie. Przez ostatnie dwa tygodnie to było jak druga praca. Ale teraz emocje opadają i już powoli zaczynamy się zastanawiać, co zrobić, żeby kolejna edycja była jeszcze lepsza – mówi Pyka. Nie ukrywa, że chciałby imprezę jeszcze bardziej sprofesjonalizować, liczy na wsparcie sponsorów.

A więc do zobaczenia za rok na V Malec Challenge Cup!

(red.)

Patronem technicznym imprezy była firma Beskid Media, która dostarczyła m.in. na imprezę. Pełna lista patronów i sponsorów poniżej.

Patroni:

Powiat Oświęcimski

Gmina Kęty

LKS „Zgoda Malec”

EA Sports

Lemon Sniff

Serwis Lokalny

 

Sponsorzy wydarzenia:

Inelo

Robotechnik

Elektromit – Władysław Mitoraj

Retro – Salon kosmetyczny

AutoMar – Mariusz Klekot

AutoKontener

Karo Elektro

Vicemarszałek Marszałek Województwa małopolskiego – Wojciech Kozak

Aksam

LunarCorp

ZMW Małopolska

Zielona Jaskinia

Prolink.eu

Beskid Media

Nowosolar

Sala Balowa Florian

Market Delfin

Park Hotel Łysoń

Restauracja Champs

DanKom

Elektormit Malec

Salon kosmetyczny „Retro”

Fittness Club

Inwałd – Warownia

Radofoto

Fotografia Domczas

Cyklorama

Salon fryzjerski „Anett”

Tartak Pryzma

Tattoo Clown

 

Malec Challenge Cup 4 – Relacja prawie na żywo [Lemon Sniff]

[youtube_sc url=”http://youtu.be/88evGpQGefQ”]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*