Znamy pierwszych wykonawców, który wystąpią na tegorocznej edycji LFO

pobrany plik (1)Znamy pierwszych wykonawców, który wystąpią na piątkowym koncercie tegorocznej edycji LFO. 19 czerwca na stadionie MOSiR zagrają Kensington – gwiazda sceny rockowej z Holandii oraz Hey – jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych.

Kensington to indie rockowy kwartet z Utrechtu w Holandii. W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem. Grupa istnieje od 200 r. i wydała dotychczas trzy duże albumy i dwie EP-ki. Popularność zdobywali stopniowo – w styczniu 2011 r. po występie na festiwalu Eurosonic Noorderslag zostali zaproszeni do telewizyjnego show „De Wereld Draait Door”, gdzie zagrali na żywo utwór „Youth”. Od tego momentu wydarzenia potoczyły się szybko. W lutym wyruszyli na trasę promującą album „No Borders Tour”, która okazała się wielkim sukcesem i zaowocowała późniejszymi występami na festiwalach takich jak EXIT w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. W czerwcu do tego grona dołączy Oświęcim. W oczekiwaniu na koncert polecamy ostatni album Kensington – „Rivals”, który został wydany w ubiegłym roku nakładem Universal Music.

Zespół Hey dominuje na polskiej scenie muzycznej niemal nieprzerwanie od 1992 r. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Hey nie spoczywa jednak na laurach i zamiast odcinania kuponów, stawia na ciągłe poszukiwania i rozwój. Efektem są kolejne albumy, które zachwycają dziennikarzy i fanów, a grupa staje się wzorem do naśladowania dla młodych zespołów. Ostatni krążek zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 r. i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Hey nie tylko nagrywa świetne płyty, zdobywa wyróżnienia, ale jest też jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. Publiczność LFO będzie się mogła o tym przekonać w piątek, 19 czerwca.

Bilety na LFO2015 już są w sprzedaży, w promocyjnych cenach.

Karnet na dwa festiwalu (piątek i sobota) kosztuje od 229 zł, natomiast bilet jednodniowy – od 129 zł. Ceny karnetów obowiązują do 31 marca, a biletów jednodniowych do 2 marca, po tym terminie będą wyższe. Tegoroczną nowością są specjalne pakiety rodzinne. Bilet jednodniowy 2 + 1 (dwójka dorosłych, jedno dziecko do 10 r. życia) kosztuje 342 zł, natomiast 2 + 2 (dwoje dorosłych, dwoje dzieci do 10 r. życia) – 387 zł. Bilety rodzinne są dostępne wyłącznie w pierwszym okresie sprzedaży (do 2 marca).

Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.lifefestival.pl oraz w sieciach Ticketpro i Eventim.

Już wkrótce ogłosimy kolejne punkty programu LFO2015, więcej informacji o festiwalu na stronie: www.lifefestival.ploraz na facebook.com/LifeFestivalOswiecim i twitter.com/LFOswiecim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*