Zebranie wiejskie w Nowej Wsi – 14 kwietnia 2013 r.

Zebranie wiejskie 3 Nowej Wsi Pan Andrzeja Kajor informuje, że w Nowej Wsi odbędzie się dnia 14 kwietnia 2013 r. (niedziela) o godzinie 14:00 w Restauracji „Malinowy Las” w Nowej Wsi. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zebraniu. Na zebraniu będzie podejmowana problematyka wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej oraz przedstawione zostanie sprawozdanie przez Sołtysa Nowej Wsi. Szczegóły dotyczące porządku obrad znajdą Państwo we wpisie: Porządek obrad Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi.

Zebranie wiejskie 3

fot.: Zebranie wiejskie w Nowej Wsi w 2012 r.

Facebook_Nowa_Wieś_KętyWydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/305604302900250/

Na zebraniu będzie podejmowana m.in. problematyka wejścia w życie tzw. ustawy śmieciowej oraz przedstawione zostanie sprawozdanie przez Sołtysa Nowej Wsi.

Szczegóły dotyczące porządku zebrania znajdą Państwo we wpisie: Porządek obrad Zebrania Wiejskiego w Nowej Wsi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na Zebranie wiejskie w Nowej Wsi – 14 kwietnia 2013 r.

 1. stefan pisze:

  może poruszycie sprawę parafii-
  proboszcz czuje się jak pan i władca
  brak rady parafialnej ,pozmieniał wszystko ,remonty robi bez uzgodnień wedle swojego uznania ,
  -zatrudnił organistę który nie umie grać ani śpiewać [w niedziele na 11-tej przeszedł sam siebie]

 2. Jakub pisze:

  Tak czy inaczej plan będzie, więc nie widzę problemu. Wytłumaczcie mi jeszcze dlaczego zebranie w prywatnym lokalu wywołuje jakiekolwiek spekulacje? Jak jest różnica czy zebranie jest w Malinowym Lesie, Szkole, Dworku czy też na Strażnicy?

  • Witek pisze:

   Panie Jakubie,
   Mój komentarz miał sprawić by podjęto jakąkolwiek dyskusję dotyczącą miejsca i planu Zebrania Wiejskiego. Dobrze się stało (ja to popieram – może dzięki temu będę miał okazję napić się kawy, piwa, czy też zjeść dobry obiad), że mieszkaniec, który posiada możliwość (nieodpłatnie) udostępnienia dużej Sali zrobił to.
   Nie dobrze się stało, że jest to robione bez stosowania zasad jawności i przejrzystości . Chodzi mi o to, że jeśli nawet zostało tak zaproponowane, to Sołtys mógłby poinformować mieszkańców (patrz poniżej) komunikatem, że (1) dostał taką propozycję (sala w Malinowym Lesie), (2) uzgodnił to z Urzędem Gminy, (3) owszem są obiekty gdzie powinno się realizować Zebranie Wiejskie, ale mieszkaniec mający możliwości chce w ten sposób zareklamować swój obiekt.
   W tym wszystkim jest jeszcze, niedopuszczalne tłumaczenie się (to informacja z „poczty pantoflowej” – czyli może plotka – że szkoły w niedzielę nie ma kto otworzyć). Myślę, że Pan Dyrektor ZSG nie zrobiłby tego. Tak nawiasem zgodnie z §26 pkt. 3. Statutu Sołectwa Nowa wieś, decyduje o tym Burmistrz tzn. „Poszczególne składniki mienia komunalnego przekazuje Sołectwu do korzystania Burmistrz.”

   Statut Sołectwa Nowa Wieś – § 7
   4. O Zebraniu Wiejskim mieszkańcy Sołectwa muszą być powiadomieni co najmniej
   7 dni przed jego terminem przez wywieszenie ogłoszeń w miejscach publicznych.
   Zawiadomienie musi zawierać: informacje, na czyj wniosek zebranie jest organizowane, dokładne określenie daty, godziny i miejsca zebrania, podanie proponowanego porządku obrad, podanie zakresu proponowanych do podjęcia uchwał.

 3. Tadeusz pisze:

  Jakub zaryzykował z tymi ogłoszeniami na tablicach nie wyszło . Zebranie w prywatnym lokalu wywołuje wiele spekulacji i słusznie??

 4. Jakub pisze:

  Aha i jeszcze jedno. Ogólny plany zebrania jest zamieszczony na plakatach, które są porozmieszczane w różnych miejscach naszego sołectwa.

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie Jakubie,

   Z informacji uzyskanych dziś od Pana Sołtysa wynika, że żadne plany zebrania wiejskiego nie zostały zamieszczone na tablicach w Nowej Wsi.
   Plan zebrania zostanie opublikowany w dniu jutrzejszym.
   Życzymy Wesołych Świąt!

 5. Jakub pisze:

  Z tego co wiem, to miejsce zebrania jest poparte przez Pana Burmistrza.
  Poza tym w Malinowym na górnej sali jest dobre nagłośnienie, więc nie widzę problemów.
  No ale upierdliwi ludzie z nudów to potrafią się wszystkiego czepiać…
  Pozdrawiam

 6. Witek pisze:

  Może jednak ktoś z Rady się opamięta i przedstawi choćby ogólny plan zabrania.
  Tak nawiasem co jest przyczyną wyboru takiego miejsca (nie mając nic do ML). Czy miejsca publiczne – remiza, szkoła, dworek a nawet kościół nie wystarczają. Może jest potrzeba zapytać się urzędników w Gminie o to gdzie mogą być organizowane zebrania wiejskie? Pozdrawiam wszystkich czytających portal NW.

 7. Witek pisze:

  Jestem rozczarowany brakiem Planu zebrania (choćby w ogólnych zarysach). Przy okazji takiej informacji wypadałoby przekazać mieszkańcom – to dotyczy się Pana Sołtysa, a i pretensje powinny być skierowane do Rady sołeckiej, która zezwala na takie praktyki (choćby tym, że nie spotyka się w pełnym składzie). Myślę, że szanowni mieszkańcy wybraliście swoich reprezentantów m.in. po to by wspierać pracą (społeczną) działania Sołtysa. Czasami nieudolność korygować i ukierunkowywać wspólnymi (wszystkich członków Rady) decyzjami.
  USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Art. 36.
  1. Organem uchwałodawczym w sołectwie jest zebranie wiejskie, a wykonawczym – sołtys. Działalność sołtysa wspomaga rada sołecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*