Zbrojny atak na Inwałd! Wygraj bilety wstępu do Warowni! (AKTUALIZACJA)

b_warownia_2Przeraźliwe krzyki, bitewny szczęk broni białej, wystrzały z bombardów, hakownic, muszkietów lontowych, tupot uzbrojonej pieszej zbrojnej formacji, płacz niewiast i dzieci …. Czyżby pospolite ruszenie?

Bez obaw! To wielkie XVII wieczne widowisko plenerowe – inscenizacja historyczna – Oblężenie Warowni Inwałd. 7 – 8 września r. Warownia Inwałd stanie się miejscem stacjonowania obozu historycznego.

– To nie tylko inscenizacja – to przede wszystkim okazja do przeniesienia się w samo XVII wiecznego życia – mówi Agnieszka Bylica, specjalista ds. marketingu. Turyści będą mogli obserwować pokazy walk, musztrę piechoty, prezentacje bombardierów, inscenizacje ataku na zamek. Osoby szukające wyzwań, a takich na pewno będzie wielu, będą zmagać się w turniejach łuczniczych i szermierczych. Nie braknie również dawnej muzyki i nauki tańca dworskiego, pokazów i opowieści o strojach z epoki, zwiedzania wioski historycznej, w której zapach świeżo gotowanej aromatycznej strawy poruszy niejednego. I oczywiście zabawy plebejskie – będzie mnóstwo śmiechu i radości.

– Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy niezwykłe widowisko – Teatr ognia – mówi Agnieszka Bylica. – Widowisko plenerowe, w którym ogień gra główną rolę. Ekspresyjne dźwięki muzyki do ognistych popisów, specjalnie opracowana choreografia, odpowiedni strój i makijaż stworzą interesujące i wciągające przedstawienie. Efektowne zakończenie pierwszego dnia zmagań z historią.

Osoby chętne do udziału w imprezie mogą podwójnie zaoszczędzić – do dnia 5 września r. można zakupić bilet online za jedyne 36 zł (www.parkminiatur.com). Cena ta zawiera nie tylko jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się za wrotami Warowni. To także wstęp do Parku Miniatur z nieograniczoną możliwością korzystania z lunaparku, jak również wstęp do Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Dinolandia  zorganizuje w tych dniach dodatkowe atrakcje dla zwiedzających pod hasłem Jaskiniowcy – m.in. zwyczaje jaskiniowców, poszukiwanie magicznych kamieni, polowanie na dziką zwierzynę. Dużo atrakcji, prawda? Ale to i tak nie koniec bonusów. Specjalną ciuchcią można będzie pojechać do Mini Zoo i zobaczyć średniowieczną zagrodę pełną zwierząt, posłuchać historycznych anegdot i odpocząć w wiejskim klimacie ciszy i spokoju.

Za jeden bilet cztery parki rozrywki i impreza historyczna. Taka okazja może się nie powtórzyć!

Plakat Oblezenie Warowni Inwald

Dla osób, które chciałyby wziąć udział w tym widowisku, przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać trzy podwójne bezpłatne zaproszenia.

W tym celu wystarczy odpowiedzieć poprawnie na zadane poniżej pytanie:

W czasie jakiej wojny w średniowieczu, której stronami były Królestwo Polskie i Zakon krzyżacki, miało miejsce oblężenie Malborka?

Na Wasze czekamy do jutra, tj. do 31 sierpnia roku do godziny 24:00. Pierwsze trzy osoby, które do nas napiszą na adres redakcja@nowa-wies-kety.pl i udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie, otrzymają bilety na imprezę.

Życzymy powodzenia!

UWAGA:
Pod odpowiedzią na pytanie, proszę pozostawić swoje imię i nazwisko oraz dodać adnotację:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, polegające na podaniu na portalu w gminie Kęty” w razie wygranej w konkursie z Warownią Inwałd mojego imienia i nazwiska (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883)”

Bilety będą do odbioru w kasie przed występem po okazaniu dowodu osobistego lub legitymacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*