Zbliża się wyczekiwany przez wielu długi weekend majowy

POLICJAAby podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach już w dniu 0 kwietnia 2013 r. rozpocznie się policyjna pod nazwą Majowy Weekend 2013, która potrwa do 5 maja 2013 r.  Podczas tych kilku dni bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego strzec będą policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach Chełmku, Kętach i Zatorze.

Funkcjonariusze będą monitorować natężenie i zagrożenia w ruchu oraz zwracać uwagę na wszystkie wykroczenia popełniane przez użytkowników dróg.

W szczególności będą sprawdzać trzeźwość kierowców, czy nie jadą z nadmierną prędkością oraz czy korzystają  z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone zgodnie z przepisami.

Jednakże jak wiadomo, że nawet idealnie zaplanowana i przeprowadzona akcja nie zapewni pełni bezpieczeństwa gdyż najwięcej zależy od samych użytkowników dróg  ich trzeźwości i rozsądku.

Życzymy udanego wypoczynku, a wyjeżdżającym bezpiecznej  podróży.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*