Zbiórka żywności w Nowej Wsi – PODSUMOWANIE

W ramach świątecznej zbiórki żywności Gimnazjum w Nowej Wsi (o której pisałem tutaj: http://nowa-wies-kety.manifo.com/aktualnosci/mlodziez-z-nowej-wsi-organizuje-zbiorke-zywnosci ) udało się zgromadzić ponad dwie tony produktów.

 

Zbiórkę organizowało 100 młodych wolontariuszy i ok. 60 dorosłych opiekunów.

Wszystko zaczęło się 3 lata temu od pomysłu, aby wzięła udział w świątecznej zbiórce żywności, organizowanej przez Bank Żywności w Krakowie. Było trochę obaw i niepewności czy organizacyjnie uda się wszystko zapiąć na przysłowiowy „ostatni guzik”. Udało się, i od tej pory „udaje się” co roku.

Patrząc na wyniki zbiórek, akcja cieszy się dużym zaufaniem naszych darczyńców. Przede wszystkim dzięki ich ofiarności, co roku możemy obdarować żywnością najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Dyżurując w sklepach spotykamy się z serdecznością, pozytywnym nastawieniem, a często z niezwykle życzliwymi dowodami sympatii. Nasi uczniowie mogą zobaczyć, jak na co objawia się miłosierdzie, uczą się empatii i zwykłego, prostego pomagania. Chcemy im pokazać, że nie potrzeba wiele, że wystarczy serce i dobra wola by stworzyć coś dobrego i po ludzku, komuś pomóc. Mamy nadzieję, że przez takie doświadczenia pomożemy im wyrosnąć na ludzi, którym nie będzie obojętna krzywda drugiego człowieka.

Jest i druga, równie piękna, strona medalu, ta organizacyjna. Co roku przybywa nam wolontariuszy; zarówno wśród dzieci (w tym roku było ich ok. 100), jak i wśród opiekunów (tym razem ok. 60), którzy dzielą się swoim wolnym czasem, pełniąc opiekę nad dziećmi w czasie dyżurów w sklepach. Można powiedzieć, że w zbiórkę żywności zaangażowana jest cała nowowiejska szkoła, czyli uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele i pracownicy obsługi. Pomocą i wsparciem służą nam również Proboszcz i Ksiądz Wikary Parafii w Nowej Wsi, użyczając miejsca na magazyn żywności. Dużym zrozumieniem wykazują się również kierownicy sklepów, których prosimy o pomoc.

Dzięki pomocy i wsparciu tych wszystkich ludzi w tym roku zebraliśmy ponad dwie tony żywności.

Serdecznie dziękujemy licząc, że w przyszłym roku, dzięki Państwu, znów „się uda”.

 

Katarzyna Moskal

ZSG w Nowej Wsi

(za: Info Kęty)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*