Zatrzymany sprawca rozboju podawał się za policjanta, aby obezwładnić ofiarę posłużył się kajdankami

nowe_logo_policja z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o dokonanie rozboju na nastolatku. Sprawca podał się za policjanta, skuł kajdankami pokrzywdzonego, a następnie okradł.

W dniu 24 sierpnia 2015 zostali powiadomieni o rozboju, którego ofiarą padł  17 – letni Kęt. Do zdarzenia doszło tuż po 16.00 w Kętach,  gdzie wracający do domu nastolatek został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który oświadczył, że jest policjantem i nakazał, aby chłopak poszedł z nim za jeden z budynków. Będąc już w miejscu ustronnym zażądał, aby nastolatek oddał mu pieniądze. Kiedy ten odmówił mężczyzna obezwładnił go, a następnie założył mu kajdanki i skradł kilka złotych i telefon komórkowy.

Na podstawie uzyskanych informacji policjanci, natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy i ustalili, że związek z rozbojem może mieć 27 – letni Kęt. Mężczyzna został następnego dnia rano, a podczas jego przeszukania funkcjonariusze odnaleźli skradzioną komórkę oraz kajdanki, którymi się posłużył.

mężczyzna był już karany za przestępstwa kryminalne. Za popełniony czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

nowe_logo_policja

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*