Zarejestrowane w gminie Kęty komitety wyborcze

_Komitety_KętyPrezentujemy Państwu wykaz zarejestrowanych komitetów wyborczych w naszej gminie. Są to komitety lokalne. W sumie 900 komitetów wyborczych w wyborach samorządowych zarejestrowali komisarze w trzech obwodach obejmujących teren województwa małopolskiego: w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Najwięcej – 397 komitetów – zarejestrował komisarz wyborczy w Krakowie w okręgu obejmującym stolicę Małopolski i jej zachodnią część.

W Oświęcimiu – najmniejszym z tzw. miast prezydenckich w Małopolsce – powstało dziewięć komitetów. W wyborach samorządowych kandydatów na terenie gminy Kęty mogą wystawiać również zarejestrowane w całym kraju komitety partyjne, a część z nich wystawi własnych kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Pełny i aktualny wykaz zarejestrowanych przez Komisarza Wyborczego w Krakowie komitetów wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r. można znaleźć na stronie PKW.

Komitety wyborcze ( Kęty):

_Komitety_Kęty

Komitety mają czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych: gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, miejskich oraz radnych dzielnic Warszawy do końca dnia 7 października 2014 r.

Z kolei do północy 17 października 2014 r. komitety mogą zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (dodatkowy termin jest możliwy, w przypadku gdy żaden kandydat nie zostanie zgłoszony lub gdy zostanie zgłoszony wyłącznie  jeden).

Wskazać należy, że prawo zgłaszania swoich kandydatów ma ten komitet wyborczy, który zdołał zarejestrować listy kandydatów na w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.

Opracowano na podstawie danych zawartych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej Delegatura w Krakowie oraz na stronie PAP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*