Zaproszenie do akcji „Masz głos, masz wybór” na rok 2015

masz głos miniatura 3Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji akcji „Masz głos, masz wybór”. W 201 roku uczestnicy będą realizować jedną z pięciu ścieżek działania: Budżet obywatelski, Dostępni samorządowcy, Inicjatywa lokalna, Lepsze instytucje, Przestrzeń dla ludzi.

Zapraszamy Was do wspólnego działania w ramach kolejnej edycji akcji. Na dzień działacie w swoich gminach i macie na nie wpływ. Dzięki Wam mieszkańcy dowiadują się, że mają głos w ważnych sprawach.

W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór po raz kolejny pomożemy Wam zrealizować pomysły na zmianę Waszych miejscowości. Pomożemy przekonać władze, by informowały i konsultowały swoje działania z mieszkańcami. Pokażemy, jak wprowadzić i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiemy, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy.
Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmieniajmy na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.

masz głos masz wybór 2015

W tym roku przygotowaliśmy dla Was ścieżek działania:

Budżet obywatelski
Dostępni samorządowcy
Inicjatywa lokalna
Lepsze instytucje
Przestrzeń dla ludzi

Wejdźcie na stronę internetową www.maszglos.pl i do 12 kwietnia zarejestrujcie się i wybierzcie interesujące was działania. Nasi koordynatorzy skontaktują się z Wami.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będziecie mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Nasi eksperci będą również wspierać Was na dzień. Możecie liczyć na mailowe i telefoniczne porady, a nawet wizyty w Waszych gminach. W tym roku macie również możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł oraz szansę na otrzymanie nagrody SuperSamorząd, którą wręczamy co roku za najlepsze działania.

Źródło:

Katarzyna Rakowska

tel. 22 56 02 31

krakowska@batory.org.pl

Masz Głos, Masz Wybór

www.maszglos.pl

www.glosuj.org.pl

facebook.com/maszglos

 

Fundacja im. Stefana Batorego

www.batory.org.pl

facebook.com/FundacjaBatorego

 

Przekaż 1% Fundacji Batorego na stypendia dla zdolnych


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*