Zapraszamy na wystawę malarską pani Grażyny Lomosik-Gemzy

_DSC09312Fundacja Kukuryku w dniach od 15 kwietnia do 5 maja 2016 r. w galerii kęckiego Domu Kultury w Kętach będzie prezentować wystawę malarską pani Grażyny Lomosik-Gemzy. Malarka – osoba niepełnosprawna a zarazem oddana wolontariuszka fundacji zaczęła swoją przygodę z malarstwem po ciężkiej chorobie. Dziś malarstwo jest jej pasją i sposobem na życie.
Na ekspozycji  zaprezentowanych zostanie 40 prac malarki o tematyce zarówno pejzażowej jak i urbanistycznej.

„W malarstwie odnalazłam sposób na życie. Stało się to moim hobby, a jednocześnie oderwaniem od rzeczywistości, myślach o chorobie. Swoje życie wiążę ze sztuką, która jest dla mnie możliwością na wyrażenie uczuć i emocji” – mówi malarka.

W swojej twórczości miesza style i kompozycje czego wyrazem jest różnorodność jej prac. Z taką samą radością sięga po farby olejne, pastele, akryle co transparentną akwarelkę. Jak podkreśla w malarstwie odnalazła samą siebie: „niebanalna, trochę chaotyczna, zawsze zamyślona, uczuciowa”. Pani Grażyna nadal jest aktywna zawodowo. Swój czas dzieli pomiędzy sesje terapeutyczne dla dzieci  i hobby – malarstwem.

To kolejna wystawa malarska Pani Grażyny, natomiast po raz pierwszy jej obrazy będą mogli podziwiać mieszkańcy Kęt.

Zwiedzający, którym przypadną do gustu jej prace mogą stać się ich właścicielami. wyraziła zgodę na sprzedaż wystawionych obrazów.

ur. 1955 r. w Jastrzębiu – Zdroju. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pedagogikę resocjalizacyjną a następnie logopedię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie. Tam zakochała się w pracy z dziećmi, którą wykonuje do dziś.

W sesjach logopedycznych pomagają jej zdolności muzyczne i wrodzony do rysunku. Opracowała swoją metodę logopedyczną, wzbogacając ćwiczenia mowy o własnoręczne wykonane ilustracje.

Siedem lat temu, po ciężkiej chorobie chwyciła za pędzel. Od tamtej pory swój warsztat ćwiczy pod okiem profesorów z Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Fascynują ją impresjoniści, postimpresjoniści a wśród nich Claude Monet, Auguste Renoir, Edgar Degas, Egon Schiele.

W swoich pracach dąży do oddania chwilowego wrażenia powstałego w zetknięciu z rzeczywistością, której ulotność pragnie zatrzymać na płótnie.

Współpracuje społecznie z Fundacją Kukuryku, biorąc czynny udział w wielu akcjach prowadzonych na rzecz osób z niepełnosprawnością. Niedawno mogliśmy się spotkać z Panią Grażyną podczas akcji „Artyści dla Niepełnosprawnych Dzieci”, kiedy to na kęckim rynku malowała dla nas wielka pisankę.

Tym razem zaprasza na swój wernisaż i wystawę do galerii w Domu Kultury w Kętach 15 kwietnia 2016 r. na godz. 17.00.

Fundacja Kukuryku dziękuje za w organizacji wystawy:

Współorganizatorowi – Dom Kultury w Kętach

Partnerom lokalnym: Firma Sużyw Sp. z o.o. – Salon Kawy i Wina Kęty, Cukiernia Merta Hecznarowice, „Praga” Kwiaciarnia Anna Bryzek

Patronom medialnym: Fakty Oświęcim, TVK HD, Nowa Wieś w gminie Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*