Zapraszamy na Dni Chełmka i Ziemi Oświęcimskiej

g5113dGwiazda polskiej sceny muzyki rozrywkowej Feel, paintballowy poligon parkowy oraz Wielkie Powiatowe Grillowanie – to tylko część atrakcji, jakie pod koniec maja czekają na mieszkańców nie tylko powiatu oświęcimskiego. Główna część dwudniowej imprezy odbędzie się 25 i 26 maja w Parku Rodzinnym w Chełmku.

Starosta oświęcimski Józef Krawczyk wraz z burmistrzem Andrzejem Saternusem zapraszają na „ Chełmka i Ziemi Oświęcimskiej”, które odbędą się w dniach 25-26 maja 2013 roku. Jest to wspaniałą okazja do integracji mieszkańców całego naszego regionu. Program imprezy oferuje wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz pokazy wielu organizacji pozarządowych z terenu Ziemi Oświęcimskiej. Głównym wydarzeniem jest sobotni koncert dobrze znanego polskiej publiczności zespołu FEEL, który wystąpi wraz ze swoim charyzmatycznym wokalistą – Piotrem Kupichą. Zwieńczeniem sobotnich atrakcji będzie pokaz technik laserowych. Następnego dnia wystąpi nowojorski gitarzysta Chaz De Paolo z zespołem.

W trakcie „ Chełmka i Ziemi Oświęcimskiej” każdy może znaleźć coś dla siebie. Będą odbywały się imprezy towarzyszące, m.in. wystawy malarskie, wesołe miasteczko oraz „Paintballowy poligon parkowy”. – W szczególności chciałbym polecić konkurs „Wielkie Powiatowe Grillowanie”, w którym może zmierzyć się każdy, kto ma w sobie zamiłowanie do tworzenia pysznych potraw z rusztu. Nie zabraknie również wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Szczególnie polecam zwiedzenie nowego Sportowego przy ul. Krakowskiej oraz udział w licznych meczach i zawodach – mówi burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

W zeszłym roku koncert Maryli Rodowicz, którego byliśmy współorganizatorem przyciągnął blisko 20 tysięcy ludzi ­– podkreśla starosta Józef Krawczyk. – Było to naprawdę wspaniałe wydarzenie muzyczne, które niewątpliwie wielu z nas dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Cieszę się, iż nadarza się kolejna okazja do wspólnej zabawy, a tym samym integracji mieszkańców nie tylko Ziemi Oświęcimskiej – dodaje starosta oświęcimski.

Dni Chełmka

Źródło:
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*