Zapraszamy kandydatów na sołtysa Nowej Wsi do ujawnienia swoich kandydatur

Nowa_Wieś_FLY-VIDEODo wyborów zostało trzy tygodnie. Wciąż brak zgłoszeń ewentualnych kandydatów. Zachęcamy zdecydowanych kandydatów na sołtysa Nowej Wsi do ujawnienia się i przedstawienia swojego programu dla Nowej Wsi. Dajmy mieszkańcom możliwość zastanowienia się i dokonania przemyślanego wyboru. Pięciominutowe wystąpienie na zebraniu wiejskim wyborczym to zdecydowanie za mało by poznać daną kandydaturę! Proponujemy na naszych łamach prezentację każdej zgłoszonej kandydatury, by każdy kandydat przedstawił swoje argumenty dlaczego bierze udział w wyborach i co chce zrealizować dla Nowej Wsi i jej mieszkańców. Mieszkańcy dzięki temu będą mogli się z tymi informacjami zapoznać, i na spokojnie zdecydować na kogo oddać swój głos.

Udostępniamy kontakt do przesyłania swoich programów: redakcja@nowa-wies-kety.pl

Wszystkie nadesłane przez kandydatów na sołtysa programy wyborcze opublikujemy na naszej stronie 3 maja r. jednocześnie.

Dobry kandydat na sołtysa, to przede wszystkim odważny i otwarcie działający dla społeczności lokalnej obywatel!

Zapraszamy i zachęcamy!

Zobacz także:

Burmistrz zarządził wybory uzupełniające na sołtysa oraz wybory uzupełniające członków rady sołeckiej w Nowej Wsi

Kandydat na dobrego sołtysa Nowej Wsi – poszukiwany

Facebook_Nowa_Wieś_KętyDołącz do wydarzenia na Facebooku – Zebranie wiejskie (wyborcze) w Nowej Wsi dnia 11 maja 2014 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Zapraszamy kandydatów na sołtysa Nowej Wsi do ujawnienia swoich kandydatur

 1. lukas pisze:

  Widzę, że Pan Hałat już sobie powoli daje spokój ze sprawami sołectwa, wyboru sołtysa, itp.
  Jedna lakoniczna informacja o zwołaniu zebrania przez Burmistrza i nic ponad to…

  • Redakcja pisze:

   A co według Pana od czasu publikacji powyższego artykułu miała jeszcze wykonać redakcja?
   Oczekiwaliśmy na przesłanie programów przez kandydatów na sołtysa, które miały zostać opublikowane.
   Na Facebooku przypominaliśmy o dzisiejszych wyborach sołtysa.
   Dziś ukazał się artykuł o tym, że żaden z kandydatów nie przesłał informacji o planowanym starcie w wyborach na sołtysa… (vide: https://www.nowa-wies-kety.pl/nowa-wies-wybierze-dzis-nowego-soltysa-zebranie-wiejskie-dzis-o-1700-przyjdz-i-zaglosuj/ )
   Czy życzyłby Pan sobie by redaktorzy portalu chodzili od domu do domu i zachęcali do głosowania, albo pytali „na kogo Pani/Pan zamierza zagłosować?”…
   Pozostaje wierzyć w mądry wybór mieszkańców naszego sołectwa.
   Do zobaczenia na zebraniu!

 2. Obserwator pisze:

  To po co Pan pisze skoro prosi Pan o niekomentowanie swoich treści?
  PS brak aktywności kandydatów być może wynika z niechęci do czytania opinii w komentarzach albo niepoddawania sie krytyce internautów tak jak Pan

 3. Krzysztof pisze:

  Widzę, że potencjalni kandydaci mają nam sporo do zaoferowania :))

 4. Tadeusz pisze:

  Garść informacji dla przyszłego Sołtysa młodej osoby jak Proponujecie aby póżniej nie było rozczarowania -dużym zakresem obowiązków a małym splendorem.Wynagrodzenie Sołtysa tzw. Ryczałt dla Sołtysa aktualnie wynosi miesięcznie 401 złotych.80 % zadań Sołtysa to łagodzenie konfliktów międzysąsiedzkich typu (palenie liści, szczekający pies, głośna muzyka , grillowanie,wylewanie nieczystości ,zaśmiecanie ,niedrożne rowy itp.Pierwszy rok ogromne zadanie z topografii—które rowy do kogo należą (pomocny w tym będzie z Gminy p. Bujaerk) mamy rów ..Halski” ” Czajki” „do Soły” koło Bąka „Ś lepy lub do Młynówki” czyszczenie tych rowów wykonuje Rejon Spółek Wodnych. Trzeba znać do statystyk ile jest zasiedlonych gniazd bocianich ,ile jest koni w sołectwie ,czy nie ma ognisk chorób zwierzęcych (informuje gmina ) to potrzebne do wystawiania paszportów dla zwierząt. Pomoc ludziom starszym i samotnym w wypełnianiu dokumentów urzędowych ,załatwienie za nich sprawy w Urzędzie np.opieki czy pomocy celowej ( można takim osobą załatwić co roku drewno na opał z wycinek jakie Gmina zleca przy drogach(to są prace które dają największą przyjemność a podziękowania dopiero w przyszłym życiu) Proszę nie komentować dziękuję.

  • Krzysztof pisze:

   A czy Pan ma zamiar kandydować?

   • Tadeusz pisze:

    Nie będę kandydował , czytam że społeczeństwo potrzebuje młodego pewno bogatego, lubiącego pracować społecznie kandydata. Ja jestem autorem projektu nazw ulic byliśmy jako pierwsi w Gminie póżniej inne Sołectwa pozazdrościły zobaczyły że to pomaga w codziennym życiu. Życzę przyszłemu Sołtysowi sukcesów, chętnie pomogę w problemach. Dziwi mnie brak aktywności kandydatów na Sołtysa, myślę że nieodpowiedzialna krytyka wszystkiego i wszystkich zniechęca wręcz wystraszyła niektórych. Może i dobrze odsieje słabszych mniej odpornych.

    • Krzysztof pisze:

     No może byliśmy pierwsi ale nad wymyśleniem nazw ulic w NW to chyba zbyt długo nikt nie myślał. Mamy w Nowej Wsi nazwy jak w Krakowie a to tylko wieś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*